KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Puchar Dacii - Borne Sulinowo czeka

Czas na kolejną odsłonę zmagań w rajdowym pucharze Dacii. W najbliższy weekend (13-14 maja) zawodnicy spotkają się na Columna Medica Baja Borne Sulinowo.

AB
 Puchar Dacii - Borne Sulinowo czeka Materiały prasowe / Puchar Dacii - Borne Sulinowo czeka

Na starcie drugiej tegorocznej rundy pojawi się komplet uczestników Pucharu Dacia Duster Motrio Cup.
Impreza rozpocznie się w piątek honorowym startem w miejscowości Jastrowie, następnie załogi pokonają 17 kilometrowy odcinek kwalifikacyjny. Sobota to trzykrotny przejazd OSu o długości 61 kilometrów. Pierwsze załogi spodziewane są na mecie po godzinie 17:30. Odcinki rozgrywane są na terenie leśnym oraz drogach poligonowych. Zmienna charakterystyka będzie wymagała dużego skupienia i bezbłędnej reakcji na zmieniające się z przejazdu na przejazd warunki.

Puchar Dacia Duster Motrio Cup Puchar Dacia Duster Motrio Cup
W klasyfikacji DDMC zgłoszonych jest pięć pucharowych Dusterów. Szybkiej jazdy można spodziewać się po zwycięzcach pierwszej rundy – Barłomieju Wajzerze i Patryku Sudole. Za nimi załogi, które miesiąc temu w Drawsku również stanęły na podium i w Bornem będą chciały powalczyć o najwyższe lokaty: Maciej Bartłomiej Grabowski/Adam Binięda i Wojciech Musiał/Daniel Siatkowski. Anna Gańczarek-Rał w Bornem Sulinowie wystartuje z niezwykle doświadczonym pilotem, kilkukrotnym uczestnikiem Dakaru – Xavierem Panseri. Listę zgłoszeń zamykają Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow, którzy po niepowodzeniu na pierwszym rajdzie będą starali się odrobić straty punktowe. Dwie serwisowane przez olsztyński zespół Dacie pojadą też w Pucharze Polski.
Puchar Dacia Duster Motrio Cup Puchar Dacia Duster Motrio Cup
Wystartują nimi Michał Lipski i Nikola Kowalska oraz powracający na rajdowe trasy po kilku latach przerwy Mirosław Tokarczyk pilotowany przez Konrada Dudzińskiego.
Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×