18-letni Polak znów najlepszy na Dakarze. Jego ojciec miał wypadek i stracił pozycję lidera

Eryk Goczał wygrał drugi w karierze etap Rajdu Dakar. 18-latek znów zachwycił swoim tempem, ale problemy na trasie miał za to jego ojciec. Marek Goczał zderzył się jedną z załóg i stracił pozycję lidera klasyfikacji SSV.

Łukasz Kuczera
Eryk Goczał Materiały prasowe / Energylandia Rally Team / Na zdjęciu: Eryk Goczał
To był słodko-gorzki dzień dla Energylandia Rally Team. Powody do zadowolenie polskiej ekipie dał Eryk Goczał. 18-latek, najmłodszy w historii uczestnik Rajdu Dakar i triumfator pierwszego etapu, zapisał na swoje konto wygraną również na czwartym etapie. Najmłodszy z klanu Goczałów pokonał środową trasę w 5 godzin 18 minut i 41 sekund.

Etapowe podium zamknął jego wujek - Michał Goczał. Kolejny z kierowców Energylandia Rally Team stracił do zwycięzcy 6 minut i 50 sekund. Na tym jednak koniec dobrych informacji z polskiego obozu. Sporą przygodę przeżył w środę Marek Goczał.

Dotychczasowy lider Dakaru w klasyfikacji SSV już na początku czwartego etapu miał prawie 5 minut straty do prowadzącego stawkę syna, a później różnica ta uległa zwiększeniu. Jak się okazało, Goczał zderzył się z jedną z załóg przy próbie wjazdu na wydmę. Poniósł przez to spore straty czasowe, bo jego Can-An wymagał napraw.

Ostatnie Marek Goczał zameldował się na mecie ponad 45 minut po triumfatorze, przez co w klasyfikacji generalnej Dakaru spadł z pierwszej na czwartą pozycję. Nowym liderem klasy SSV został Rodrigo Luppi de Oliveira. Drugi w stawce jest Eryk Goczał, który traci do Brazylijczyka 14 minut i 4 sekundy.