Rajd Dakar: Rafał Sonik stracił szanse na zwycięstwo

Polski quadowiec na 10. etapie zajął dopiero siódmą lokatę i do lidera klasyfikacji traci już ponad godzinę. Szanse na końcowy triumf są już praktycznie niemożliwe.

W tym artykule dowiesz się o:

Pechowy był to etap dla Rafała Sonika. Polski zawodnik zajął dopiero siódme miejsce i do najlepszych traci już godzinę. - Kilkadziesiąt razy stawałem, pompowałem, wstrzykiwałem piankę, lałem wodą, toczyłem i osłuchiwałem oponę. Bez skutku. Z kapciem walczyłem do samej mety - mówił wyjątkowo zmęczony quadowiec na mecie.

Środowe zmagania wygrał Rosjanin - Sergey Karyakin. Na drugim miejscu uplasował się Sebastien Husseini, a trzeci był lider tegorocznego Rajdu Dakar, Ignacio Casale.

Rafał Sonik w "generalce" traci już do najlepszego ponad godzinę. Jednak jak się okazało, nie wszystko jeszcze stracone. Polak we wtorek złożył protest na Casale i Laufrente. Obaj zawodnicy skorzystali z niedozwolonej pomocy z zewnątrz podczas naprawy przebitych kół.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wyniki 10. etapu: 1. Karyakin 2. Husseini +0.49 3. Casale +1.34 4. Lafuente +1.40 5. Abu-Issa +4.27 ... 7. Sonik +18.03