Rajd Dakar: Jakub Przygoński najlepiej w karierze!

Kolejny sukces Polaka w Rajdzie Dakar! Jakub Przygoński ukończył ten trudny rajd terenowy na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Jest to najlepszy wyniki w karierze motocyklisty.

Andrzej Prochota

Na ostatnim etapie Rajdu Dakar trwała już tylko walka o lepsze miejsce na podium. Pierwsza pozycja zarezerwowana była dla Marca Comy, który miał blisko dwugodzinną przewagę. Kierowca KTM pojechał bardzo bezpiecznie i na 13. etapie zajął miejsce w drugiej dziesiątce. Najszybszym motocyklistą był Cyril Despres, który do samego końca walczył o lokatę na podium. Jednak francuski motocyklista przegrał z Olivierem Pain o zaledwie 35 sekund.

Jakub Przygoński ponownie etap ukończył w czołowej "10" i tym samym wywalczył w "generalce" szóstą lokatę. Jest to najlepszy wynik Polaka w karierze.  Dla Przygońskiego był to piąty start w Rajdzie Dakar. Dwukrotnie był 11., raz 8. w roku 2012 wycofał się już po trzech etapach z powodu awarii silnika.