Adam Małysz: Chcemy dobrze pokazać się w Pucharze Świata

Niespełna dziesięć szybkich kilometrów po włoskich, szutrowych trasach. Tak dziś we Włoszech rozpoczął się rajd Italian Baja 2014. Małysz wraz z Martonem ukończyli prolog rajdu na trzecim miejscu.

Andrzej Prochota
Dla Adama Małysza i jego doświadczonego pilota, Rafała Martona, jest to początek zmagań w tegorocznym Pucharze Świata FIA. - Zaczynamy sezon z bardzo dobrym nastawieniem. Wierzę, że zdobyte do tej pory doświadczenia zaprocentują dobrym przygotowaniem i będzie to udany sezon. Naszym celem jest osiągnąć jak najwięcej. Każdemu sportowcowi zależy na wygranej. Realnie chcemy uplasować się jak najwyżej w Pucharze Świata i pokazać z jak najlepszej strony na kolejnym Dakarze - mówił Adam Małysz, który w tegorocznym Rajdzie Dakar osiągnął założony cel i pobił swój dotychczasowy wynik zdobywając 13. miejsce w klasyfikacji generalnej Dakaru.
Adam Małysz w Italian Baja / fot. malysz.pl Adam Małysz w Italian Baja / fot. malysz.pl
Po piątkowym prologu Małysz uplasował się na trzeciej pozycji Italian Baja, tracąc do obecnego lidera, Marka Dąbrowskiego nieco ponad 6 sekund. Drugie miejsce w prologu zajął doświadczony kierowca, Vladimir Vasiliev, który był szybszy od Małysza o 1,5 sekundy. - Rywalizujemy z wieloma świetnymi kierowcami. Każdy z nich ma inne zalety, które można wykorzystać w poszczególnych rajdach. Zawsze należy starać się jak najbardziej, a rywalizacja z najlepszymi bardzo motywuje - dodał Orzeł z Wisły. W sobotę przed kierowcami dwa odcinki specjalne (Pasch i Cosa). Pierwszy z nich przejadą trzy razy, zaś następny dwa. Wyniki rajdu poznamy w niedzielę, 16 marca.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Starty Adama Małysza w rajdach terenowych odbywają się dzięki wsparciu sponsorów: Orlen Team, Toyota, Red Bull, Generali, Sony oraz New Balance.

Italian Baja: Polski prolog na włoskiej ziemi