KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Baja Poland: Poland National Team powalczy przed swoimi kibicami

Bardzo rzadko kibice w Polsce mają okazję dopingować polskich kierowców rajdowych, startujących w Rajdzie Dakar oraz cyklach FIA i FIM. Taka okazja nadarza się tylko raz podczas Baja Poland.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

Wśród 121 pojazdów, które staną w piątkowe popołudnie na starcie prologu koło Areny Szczecin bardzo licznie reprezentowany będzie Poland National Team. Do rywalizacji zgłosili się w zasadzie wszyscy jego członkowie poza kapitanem - Rafałem Sonikiem, który walczy o swój trzeci Puchar Świata na bezdrożach Brazylii.

Największe nadzieje kibice wiążą z pewnością z Krzysztofem Hołowczycem, który wygrał trzy spośród pięciu edycji Baja Poland. "Hołek" na pokład Mini zabierze ze sobą nowego pilota - Francuza Xaviera Panseri, który choć ma niewielkie doświadczenie w rajdach cross-country, posiada ogromny dorobek w rajdach płaskich, choćby jako pilot słynnego Bryana Buffiera. Przed własną publicznością z pewnością będzie chciał błysnąć również uczeń Hołowczyca, Martin Kaczmarski.
Skład reprezentacji w stawce samochodów uzupełniają Piotr Beaupre z Jackiem Lisickim, Adam Małysz z Rafałem Martonem, Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem  oraz Klaudia Podkalicka, którą pilotować będzie Piotr Binaś. Poza znanymi z Dakaru nazwiskami, lista polskich rajdowców jest znacznie dłuższa, a chyba największe emocje budzi na niej Tadeusz Błażusiak - mistrz Super Enduro, który poprowadzi Toyotę Hilux. Po dłuższej przerwie do walki powraca również Jakub Przygoński, który powalczy o motocyklowy Puchar Świata FIM. Nie zabraknie również polskich ciężarówek. Nową Tatrę Jamal poprowadzą Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski, a za sterami Mana zasiądzie Grzegorz Baran, Paweł Grot i nowy pilot: Dominika Odejewska. Na bezdroża powraca również Wojciech Białowąs, który będzie pilotem Alberta Gryszczuka w Mercedesie Unimogu.
Krzysztof Hołowczyc wygrał trzy spośród pięciu edycji Baja Poland Krzysztof Hołowczyc wygrał trzy spośród pięciu edycji Baja Poland
Polscy rajdowcy będą mieli z kim walczyć, bo do Szczecina zjeżdża prawdziwa śmietanka świata cross-country. Prawdopodobnie decydujący bój o Puchar Świata stoczą Władimir Wasiliew i Nasser Al Attiyah. Z kolei w wadze ciężkiej, za sterami Tatry T815 zasiądzie jeden z najlepszych kierowców ciężarówek na świecie, Kazach Artur Ardavicius.

Tegoroczna Baja Poland będzie liczyć 795 kilometrów, z czego 522 kilometrów to odcinki specjalne. Odbywający się po raz szósty rajd rozpocznie się prologiem nieopodal Areny Szczecin w piątek o godzinie 17:30.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa PNT
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×