Rajd Dakar: Marc Coma zmniejsza straty

Pierwsza część etapu maratońskiego zniwelowała różnice dzielące czołówkę klasyfikacji generalnej wśród motocyklistów. Etap wygrał Paulo Goncalves.

Rafał Lichowicz
Portugalski kierowca wygrał dopiero swój pierwszy odcinek specjalny mimo, iż od początku rajdu jako jedyny nie wypadł z pierwszej trójki klasyfikacji generalnej. Trasę z Iquique do Uyuni Paulo Goncalves pokonał w czasie trzech godzin i 56 minut.

Drugi na mecie Marc Coma przegrał z Portugalczykiem różnicą zaledwie 14 sekund. Hiszpan był jednak cichym bohaterem dnia, gdyż słabszy występ Joana Barredy (12. miejsce) pozwolił mu zniwelować o połowę straty w klasyfikacji generalnej.

Na odległych pozycjach 7. etap ukończyli motocykliści Orlen Team. Jakub Przygoński był 28. i zachował 24. miejsce w "generalce". Jakub Piątek finiszował na 44. miejscu, a w klasyfikacji generalnej jest cztery miejsca wyżej.