KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Atak w końcówce, Rafał Sonik liderem Rajdu Kataru!

Drugi dzień rywalizacji w Rajdzie Kataru przyniósł jeszcze więcej emocji niż jego otwarcie. Rafał Sonik przez niemal cały dystans ścigał uciekającego Mohameda Abu-Issę.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Pierwsze kilkadziesiąt kilometrów zawodnik Orlen Team jechał sam, nawigując samodzielnie oraz podążając za śladami i kurzem poprzedzającego go Mahameda Abu-Issy. Kiedy dołączył do niego Jakub Piątek razem dogonili Katarczyka, by potem ponownie się rozdzielić. - Na tankowaniu musiałem zmienić roadbook, a wiało tak mocno, że mi się podarł. Straciłem więc kolejne 2-3 minuty i nie zdążyłem ani napełnić kamelbaka ani choćby zsiąść z quada. Goniłem Mohameda przez kolejne 200 km i w końcu się udało. Przed metą obaj złapaliśmy kapcia, więc nie dało się go już wyprzedzić, aby bardziej powiększyć przewagę - relacjonował Rafał Sonik.
W krytycznym momencie triumfator zeszłorocznego cyklu Pucharu Świata tracił do Mohameda Abu-Issy około pięć minut. Mimo to, ani na chwilę nie zamierzał się poddawać. - Wiedziałem, że będzie nieustępliwy, bo od startu zmagań jest niesłychanie zdeterminowany. Jego interesuje tylko zwycięstwo, ale ja też nie odpuszczam i jak widać to daje rezultaty, bo jestem liderem rajdu. Choć różnica wynosi niecałą minutę…

Wtorek był kolejnym dniem pełnym nawigacyjnych wyzwań i niebezpieczeństw, czyhających wśród ostrych gruzowisk oraz na zdradliwych, ściętych wydmach. Co więcej wskazówki w roadbooku często nie pokrywały się z rzeczywistością. - W dużej mierze nawigujemy intuicyjnie. Często wyjeżdżam na wzniesienia i staram się zorientować którędy biegnie trasa. Jest kilka sposobów, by zebrać w całość dane z roadbooka i innych urządzeń nawigacyjnych. To bardzo trudny i skomplikowany proces, w którym łatwo o błąd - tłumaczył Rafał Sonik.

II etap:
1. Rafał Sonik (POL) 4:45.48
2. Mohamed Abu-Issa (QAT) + 1.57
3. Kamil Wiśniewski (POL) + 2:52.05

Klasyfikacja rajdu:
1. Rafał Sonik (POL) 7:26.28
2. Mohamed Abu-Issa (QAT) + 0.58
3. Kamil Wiśniewski (POL) + 3:22.14

Starty Rafała Sonika wspiera PKN Orlen

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×