KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rajd Kataru: Rafał Sonik bliżej triumfu

Rafał Sonik odniósł swoje drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym Sealine Cross-Country Rally i tym samym zrobił duży krok w kierunku zwycięstwa w całym rajdzie.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Zgodnie z przewidywaniami Mahamed Abu-Issa dogonił otwierającego stawkę quadów Rafała Sonika po kilkudziesięciu kilometrach, a następnie podjął ryzyko, wyprzedził go i zaczął uciekać. - Jechał bardzo szybko, ale tak się rozhulał, że wkrótce popełnił istotny błąd nawigacyjny. Szczerze mówiąc aż nie dowierzałem, że mógł aż tak się pomylić i chwilę jechałem za nim, myśląc, że zna dogodniejszą drogę. W końcu zawróciłem i wkrótce zobaczyłem, że on również wraca i próbuje mnie gonić. "Cisnąłem" jednak do samego końca i nie straciłem przewagi - relacjonował obrońca Pucharu Świata.
Polski quadowiec w Rajdzie Kataru startował już kilkakrotnie, a w ostatnich trzech latach dwa razy zwyciężał. Mimo to nie zna tutejszej pustyni tak, jak jego najpoważniejszy rywal. - On doskonale wie, w którym momencie może pozwolić sobie na więcej. Dla mnie celem jest nadal pracowanie nad nawigacją, która pozwala nie tracić cennych minut. Sealine Cross-Country Rally to pod tym względem, bez dwóch zdań, test umiejętności oraz brutalny trening.

- W zeszłym roku zmienialiśmy się na prowadzeniu, wyprzedzając się w kolejne dni o minutę. W tym roku byłoby podobnie, gdyby nie błąd Mohameda. Mam nadzieję, że ta minuta, na którą dziś zapracowałem przechyli szalę zwycięstwa. Zobaczymy co będzie działo się w czwartek. To będzie bardzo ważny dzień - przyznał quadowiec.

W czwartek "SuperSonik" ponownie otworzy trasę dla stawki quadów i ponownie będzie uciekał przed Mohamedem Abu-Issą. Wynik będzie decydujący dla całego rajdu oraz układu tabeli generalnej sezonu FIM.

III etap:
1. Rafał Sonik (POL) 5:27.38
2. Mohamed Abu-Issa (QAT) + 1.03
3. Kamil Wiśniewski (POL) + 3:19.42

Klasyfikacja rajdu:
1. Rafał Sonik (POL) 12:54.06
2. Mohamed Abu-Issa (QAT) +2.01
3. Kamil Wiśniewski (POL) + 6:41.30

Starty Rafała Sonika wspiera PKN Orlen.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×