Rajd Sardynii: Słaby występ Jakuba Piątka

Jakub Piątek ukończył drugi etap Rajdu Sardynii na odległym miejscu. Polak do zwycięzcy stracił sporo czasu i ostatecznie zajął 22. lokatę.

Andrzej Prochota
Poniedziałkowe zmagania w Rajdzie Sardynii wygrał wśród motocyklistów Joan Pedrero. Hiszpan był również najszybszy podczas pierwszej części poniedziałkowego etapu. Niestety, Jakub Piątek zanotował awans tylko o jedno oczko i ostatecznie zajął 22. miejsce, tracąc do Pedrero ponad 15 minut.
Na drugim miejscu uplasował się Alessandro Botturi. Włoch dzięki tej pozycji zanotował także awans w klasyfikacji generalnej. Marc Coma na drugim etapie był dopiero ósmy, stąd zmiana lidera. Strata jednak nie jest zbyt duża. Natomiast zawodnik ORLEN Team w "generalce" jest 26.

Na trasie znajduje się jeszcze drugi z reprezentantów ORLEN Team - Rafał Sonik. Polak jak na razie plasuje się na miejscu czwartym.

W środę motocykliści ponownie będą mieli do pokonania etap, który będzie podzielone na dwie części po około sto kilometrów.