Rajd Sardynii: Dobry wynik Jakuba Piątka na zakończenie

Dwukrotnie na 19. pozycji finiszował Jakub Piątek podczas dwóch odcinków specjalnych czwartkowego etapu kończącego rywalizację w Rajdzie Sardynii. Zwycięzcą imprezy został Matthias Walkner na KTM.

Rafał Lichowicz
W pierwszej próbie dnia liczącej niespełna 100 km motocyklista ORLEN Team finiszował na 19. miejscu ze stratą pięciu minut i 32 sekund do zwycięzcy Armand Monleona. W kolejnej próbie Jakub Piątek jeszcze bardziej podkręcił tempo.

Ostatni odcinek specjalny wygrał Portugalczyk Paulo Goncalves. Polak jadący na KTM-ie był gorszy od zawodnika Hondy o cztery minuty i 30 sekund. Niestety po występie na Sardynii Jakub Piątek stracił pozycję wicelidera mistrzostw świata.

Triumfator włoskiej rundy cyklu FIM został Matthias Walkner. Austriak w ostatnim dniu skupił się na obronie pierwszej pozycji i na mecie miał ponad dwie minut przewagi nad drugim Monleonem.

Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Helder Rodrigues. Lider mistrzostw świata Hiszpan Marc Coma był piąty.