KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Baja Aragon: Dobry występ ORLEN Team. Hirvonen w debiucie na podium

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zajęli 8. miejsce w silnie obsadzonym rajdzie Baja Aragon. Załoga ORLEN Team płynnie pokonała ostatni etap, zdobywając cenne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Bezkonkurencyjny na hiszpańskich bezdrożach okazał się Nani Roma, który już po raz dziewiąty wygrał rajd Baja Aragon. Dwukrotny triumfator Dakaru w klasyfikacji generalnej wyprzedził o blisko trzy minuty Argentyńczyka Orlando Terranovę i o 3`20 Fina Mikko Hirvonena.

Rewelacyjnie podczas szóstej rundy Pucharu Świata zaprezentował się duet Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Doświadczona załoga ORLEN Team płynnie pokonała wszystkie odcinki specjalne utrzymując równe tempo przejazdu.

- Przed startem dziesiąte miejsce mogłem brać w ciemno, dzisiaj jestem bardzo zadowolony z wyniku jaki osiągnęliśmy - powiedział Marek Dąbrowski. - W Hiszpanii rywalizowaliśmy na trudnych technicznie trasach z najlepszymi kierowcami na świecie, jadąc naszą wysłużoną rajdówką, a mimo to zajęliśmy ósme miejsce i zdobyliśmy cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Czujemy delikatny niedosyt, zwłaszcza po ostatnim dniu, kiedy pojechaliśmy bardzo dobre zawody. Przed nami kolejne eliminacje i przygotowania do Dakaru - dodał.
fot. ORLEN Team fot. ORLEN Team

- To był bardzo dobry trening w kontekście naszych przygotowań do przyszłorocznego Dakaru. W porównaniu do zeszłorocznego startu, w tym roku pojechaliśmy zdecydowanie lepiej. Trasa choć trudna technicznie nie stanowiła dla nas problemu, a równa i płynna jazda przekładała się na dobre wyniki na poszczególnych oesach - uzupełnił Jacek Czachor.

Kolejny runda eliminacji Pucharu Świata Cross Country Rallies to rajd Hungarian Baja, który zostanie rozegrany w dniach 13 - 16 sierpnia.

Klasyfikacja końcowa rajdu Baja Aragon 2015:
1. Nani Roma/Alex Haro 8:41`41.0
2. Orlando Terranova/Bernardo Graue  +2`57.0
3. Mikko Hirvonen/Michel Perin  +3`20.0
4. Reinaldo Varela/Gustavo Gugelmin  +23`53.0
5. Ricardo Dos Santos/Mykel Justo  +24`35.0
6. Erik Van Loon/Wouter Rosegaar  +25`31.0
7. Alejandro Martins/Jose Marques  +34`51.0
8. Marek Dąbrowski/Jacek Czachor  +36`08.0
9. Khalid AL Qassimi/Edouardo Boulanger  +37`26.0
10. Miroslav Zapletal/Maciej Marton +40`46.0

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×