Rajd Dakar: Toby Price najlepszy wśród motocyklistów!

W swoim drugim starcie w Rajdzie Dakar, Australijczyk Toby Price wygrał kategorię motocyklistów. Drugie miejsce zajął Słowak Stefan Svitko, a trzeci był Pablo Quintanilla z Chile. Świetnie spisał się Kuba Piątek, który ukończył Dakar na 19. miejscu.

Maciej Rowiński
Materiały prasowe

Ostatni etap Rajdu Dakar z Villa Carlos Paz do Rosario liczył 180 kilometrów odcinka specjalnego. Toby Price nie popełnił błędu i utrzymał prowadzenie w rajdzie. Dla Australijczyka był to dopiero drugi start w Dakarze i już może pochwalić się wygraną w najtrudniejszym rajdzie świata.

Drugie miejsce w klasyfikacji motocyklistów zajął Stefan Svitko, a najniższy stopień podium należy do Pablo Quintanilli.

Bardzo zadowolony ze swojej postawy może być polski motocyklista Jakub Piątek. Zawodnik ORLEN Team jechał na Dakar z zamiarem ukończenia rywalizacji pierwszej "25". Piątek pojechał jeszcze lepiej i został sklasyfikowany na 19. pozycji.

Klasyfikacja generalna Rajdu Dakar (motocykle)