KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Baja Russia: Pech załogi ORLEN Team

Awaria napędu na półmetku rywalizacji w Baja Russia pozbawiła załogę ORLEN Team świetnego wyniku. Po pierwszym dniu inauguracyjnej rundy Pucharu Świata Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zajmują 16. miejsce.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
PAP/EPA / Felipe Trueba

Najszybciej niedzielny odcinek specjalny pokonał Fin Tapio Lauronen, który o minutę i 52 sekundy wyprzedził Łotysza Marisa Neiksansa i o ponad dwie minuty Rosjanina Vladimira Vasilyeva.

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor tuż przed trzecim punktem kontrolnym stracili 42 minuty walcząc z awarią napędu. W rezultacie doświadczona załoga ORLEN Team zameldowała się na mecie dopiero na 16. miejscu tracąc do lidera ponad 50 minut.

- Duże brawa dla Marka. Cały dzisiejszy etap przejechaliśmy wyłącznie na tylnym napędzie. Mimo problemów z przyczepnością na pokrytej śniegiem trasie, zajęliśmy dobre, dziesiąte miejsce kontrolując sytuację. Niestety pomiędzy prologiem, a drugim dzisiejszym etapem nie było serwisu. Usterka nie została usunięta, co pokrzyżowało nam plany na dalszą część trasy. Przez kolejne 180 km musieliśmy uważać, żeby nie zakopać samochodu - powiedział Jacek Czachor.

- Brak napędu na przednią oś dotkliwie odczuliśmy w drugiej połowie trasy. Po przeprawieniu się przez rzekę nie ustrzegliśmy się błędu i utknęliśmy na dobre w zaspie. Ponad czterdzieści minut walczyliśmy, żeby wrócić na trasę i kontynuować rywalizację. Dojechaliśmy na metę przemoczeni i wycieńczeni. To był jeden z najtrudniejszych odcinków, jakie miałem okazję przejechać w swojej karierze -dodał Marek Dąbrowski.

W poniedziałek ostatni etap Baja Russia. Na zawodników czeka trasa powrotna o łącznej długości 178 km.

Klasyfikacja generalna Baja Russia Northern Forest 2016:

1. LAURONEN Tapio/LAURONEN Toni 2:00:24
2. NEIKSANS Maris/NIKOLAEV Anton +1:52
3. VASILYEV Vladimir/ZHILTSOV Konstantin  +2:02
4. VARELA Renaldo/GUGELMIN Gustavo +6:27
5. NOVIKOV Vladimir/NOVIKOV Vladimir +12:31
6. RUDSKOY Andrey/ZAGORODNYUK Yevgeny +17:36
7. IEVLEV Dmitriy/SHAPOSHNIKOV Aleksey  +19:58
8. CHERKESOV Aleksey/SHEVELEV Artem  +23:26
9. VILCANS Aldis/RUDNITSKI Andrei +23:33
10. COFFARO Nunzio/MENESES Daniel + 24:33
...
16. DĄBROWSKI Marek/CZACHOR Jacek +53:50

Zobacz gole Arkadiusza Milika w meczu Ajax - Excelsior! Zobacz gole Arkadiusza Milika w meczu Ajax - Excelsior! Źródło: TVP S.A.
Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×