KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jarosław Kazberuk: Czekano na nas z piwem

Najdłuższy etap tegorocznej edycji [tag=13866]Rajd Abu Dhabi Dessert Challenge[/tag] okazał się również najtrudniejszym. - W grupie T2 był prawdziwy pogrom. Samochody zakopywały się, było sporo wypadków. Kilku kierowców wróci z pustyni w nocy - opowiadał Szustkowski.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Materiały prasowe

Duet R-Six Team spodziewał się, że trzeci dzień walki z pustynią w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie nie lada wyzwaniem. Nie sądzili jednak, że warunki będą aż tak niesprzyjające. - W wielu miejscach piasek był bardzo grząski, a do pokonania były naprawdę potężne wydmy, na których bez problemów radzili sobie tylko zawodnicy zespołów fabrycznych. W naszej grupie było zdecydowanie gorzej, bo silniki samochodów seryjnych nie mają tyle mocy, by połykać tak pofalowaną pustynię. Sami musieliśmy kilka razy kopać, a były miejsca, gdzie Raptor ze względu na swoją masę zachowywał się jak Titanic. W sekundę zapadał się w piach i nie można było już nic zrobić - opisywał sytuację na odcinku Jarosław Kazberuk.

Wtorek był wymagający nie tylko pod kątem terenu, ale również pogody. Po trzech, pochmurnych i relatywnie chłodnych dniach przyszedł prawdziwy upał. - To był etap na wyniszczenie. Jak na ten piach, jechaliśmy bardzo dobrym tempem, ale nie obyło się bez przygód i kopania. W jednej z takich sytuacji utknęliśmy na około 50 minut. Próbowali nam pomóc lokalesi i sami się zawiesili. Na domiar złego zablokowała się lina, a my nie mogliśmy odkręcić szekli, bo samochód wisiał jak obciążnik. Ostatecznie musieliśmy ją uciąć - mówił Robert Szustkowski.

Choć przejechanie przez arabskie wydmy długim i ciężkim Raptorem jest naprawdę dużym wyzwaniem, duet R-Six Team po raz kolejny dał sobie radę, a co więcej wykręcił bardzo dobry, czwarty czas w grupie T2.1.

- Chłopaki z serwisu czekali na nas na mecie z zimnym piwem - mówił uśmiechnięty szeroko Kazberuk. - Trzeba ich pochwalić, bo od dwóch dni nie ma żadnych problemów z Raptorem. Jedziemy mocnym tempem i bierzemy azymut na metę rajdu.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×