Dakar 2017: Polacy - czas na rewanż!

Rajd Dakar zawitał w czwartek do Warszawy. Podczas prezentacji przyszłorocznej edycji najtrudniejszego rajdu świata, polscy zawodnicy wyrazili nadzieję powrotu do czołówki Dakaru już w 2017 roku.

Maciej Rowiński
Materiały prasowe

Kolejna edycja Dakaru nigdy nie jest podobna do poprzedniej. Także dla Polaków. Po świetnym występie w 2015 roku, gdy Rafał Sonik wygrał w klasyfikacji quadów, a Krzysztof Hołowczyc stanął na podium w kategorii samochodów, tegoroczna edycja nie była tak udana. Pierwszy z nich nie ukończył rajdu po raz drugi w ciągu ośmiu lat, a drugi nie stanął na starcie, gdyż zdecydował się zakończyć swą dakarową karierę.

Jednak w warszawskiej siedzibie Automobilklubu Polski, gdzie odbyła się czwartkowa konferencja, nie brakowało optymizmu. Rola lidera polskich zawodników nie przeraża Kuby Przygońskiego, który w swoim pierwszym starcie po przesiadce z motocykla do samochodu, zajął w tym roku wysokie piętnaste miejsce. Kierowca Mini ma nadzieję, że w 2017 będzie jeszcze bliżej czołówki.

Podobny cel ma Kuba Piątek, wielka nadzieja polskich fanów w kategorii motocykli. Niespełna 25-letni zawodnik przyjechał na metę w Rosario na dwudziestym miejscu. W styczniu przyszłego roku młody motocyklista chce być zaliczany do grona faworytów Dakaru, chociaż na czwartkowej prezentacji pojawił się o kulach. - Doznałem kontuzji podczas niedawnego Rajdu Kataru, ale mam dużo czasu, aby powrócić do zdrowia i odzyskać pełnię formy przed Dakarem - powiedział członek Orlen Team.

Dakar 2017: Etapy
02/01: Asuncion (PAR) - Resistencia (ARG)
03/01: Resistencia - San Miguel de Tucuman (ARG)
04/01: San Miguel de Tucuman - San Salvador de Jujuy (ARG)
05/01: San Salvador de Jujuy - Tupiza (BOL)
06/01: Tupiza - Oruro (BOL)
07/01: Oruro - La Paz (BOL)
08/01: Dzien odpoczynku w La Paz (BOL)