Dakar 2017: Życiowy wynik Adama Tomiczka

Ricky Brabec odniósł zwycięstwo podczas siódmego etapu Rajdu Dakar. Dla Amerykanina jest to pierwsze etapowe zwycięstwo w tym trudnym rajdzie. Świetnie spisał się Adam Tomiczek, który był 13.

Andrzej Prochota
AFP
Intensywne opady deszczu sprawiły, że część trasy była nieprzejezdna nawet dla dakarowych pojazdów. Odcinek specjalny, który miał liczyć 322 kilometry został skrócony do 161 kilometrów. Ten skrócony etap najszybciej pokonał Ricky Brabec.

Jak do tej pory triumfowało sześciu różnych motocyklistów w Rajdzie Dakar 2017.

Na drugim miejscu dojechał Paulo Goncalves, który stracił minutę i 44 sekundy. Najniższe miejsce na etapowym podium stanął Sam Sunderland, który zachował pozycję lidera.

Świetnie spisał się Adam Tomiczek, który osiągnął swój życiowy wynik w Dakarze. Zawodnik ORLEN Team był 13. Paweł Stasiaczek ukończył zmagania na 69. pozycji.