Dakar 2021. Quady. Kamil Wiśniewski z siódmym czasem. Awans Polaka w klasyfikacji generalnej

Kamil Wiśniewsku ukończył dziewiąty etap Rajdu Dakar na siódmej pozycji. Jako że jego najgroźniejsi rywale finiszowali później, to polski quadowiec awansował w klasyfikacji generalnej. Liderem jest Manuel Andujar.

Łukasz Kuczera
Kamil Wiśniewski Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Kamil Wiśniewski
Kamil Wiśniewski bardzo dobrze rozpoczął dziewiąty etap Rajdu Dakar, bo dość niespodziewanie na 30. kilometrze zameldował się z drugim czasem. Jednak kolejny fragment trasy był mniej udany dla reprezentanta Orlen Teamu. Polak zaczął regularnie tracić tempo i ostatecznie na mecie zameldował się z siódmym wynikiem.

Wiśniewski do najszybszego Giovanniego Enrico stracił ponad 40 minut. Chilijczyk wtorkowy etap pokonał w nieco ponad 6 godzin, ale tuż za nim finiszowali Alexandre Giroud i Manuel Andujar. Jako że różnice wśród czołówki były niewielkie, to nie doszło do znaczących zmian na czele stawki. Liderem wśród quadowców nadal jest Andujar.

Za to Wiśniewski awansował we wtorek aż o dwie pozycje w "generalce". Reprezentant Orlen Teamu sklasyfikowany jest obecnie na szóstym miejscu, po tym jak wyprzedził Romaina Dutu i Tomasa Kubienę.

Dutu stracił sporo czasu na ostatnich kilometrach trasy, bo jego quad złapał "kapcia". Dlatego Francuz wjechał na metę niemal godzin po Wiśniewskim.