Rio 2016. Sylwia Bogacka nie zrekompensowała sobie słabszego występu, Polka znów poza finałem

Sylwia Bogacka i Agnieszka Nagay nie nawiążą do sukcesu Renaty Mauer-Różańskiej z igrzysk olimpijskich w Sydney. Polki odpadły w eliminacjach strzelania z karabinu pneumatycznego w trzech pozycjach na dystansie 50 metrów.

Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
PAP / Adam Warżawa

W rywalizacji na dystansie 10 metrów ani broniącej srebrnego medalu Sylwii Bogackiej ani Agnieszce Nagay nie udało się awansować do finału. Szansę na poprawę humoru Polki otrzymały w strzelaniu z 50 metrów w trzech pozycjach, konkurencji, w której Renata Mauer-Różańska sięgnęła po złoty medal w Sydney.

Eliminacje to łącznie trzy serie, w których zawodniczki oddają po 20 strzałów w trzech pozycjach - kolejno klęcząc, leżąc i stojąc. Blisko perfekcji w pierwszej części były Petra Zublasing i Olivia Hoffmann, które zgromadziły 199 z 200 możliwych punktów. Spośród 37 startujących Nagay plasowała się na 15., a druga z Polek na 30. miejscu.

Świetna dyspozycja Bogackiej leżąc pozwoliła jej przedłużyć swoje szanse na finał. Tylko jeden z 20 strzałów zielonogórzanki w tej potencjalnie najprostszej pozycji trafił w "9", reszta to same "dziesiątki". Słabiej spisała się Nagay, która zaliczyła spadek na 24. pozycję.

Niestety, po tylko 189 punktach w stójce polska wicemistrzyni olimpijska znów znalazła się w dolnej części klasyfikacji. Wyprzedziła ją m.in. Nagay, która ukończyła rywalizację w okolicach drugiej dziesiątki. Tym samym Polkom nie udało się powtórzyć wyniku z igrzysk w Londynie, gdzie w tej konkurencji obydwie zameldowały się w finale.

Wyniki eliminacji:

1. Petra Zublasing (Włochy) 589
2. Nina Christen (Szwajcaria) 586
3. Olivia Hoffmann (Austria) 586
4. Li Du (Chiny) 586
5. Barbara Engleder (Chiny) 583
6. Najmeh Khedmati (Iran) 583
7. Binbin Zhang (Chiny) 582
8. Adela Bruns (Czechy) 582
...
16. Agnieszka Nagay 578
23. Sylwia Bogacka 577

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": historia pomnika Jezusa Odkupiciela (źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×