Kokpit Kibice

Rio 2016. Barbara Engleder dokładniejsza od Chinek, wielka radość Niemki

Barbara Engleder została mistrzynią olimpijską w strzelaniu z karabinu pneumatycznego w trzech pozycjach na dystansie 50 metrów. Na pozostałych miejscach podium stanęły dwie reprezentantki Chin.
Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
PAP/EPA

W blisko dwugodzinnych i wyrównanych eliminacjach najlepsza okazała się Petra Zublasing, jednak zdobyta przez Włoszkę przewaga trzech punktów nie miała znaczenia. Do finału wszystkie osiem zakwalifikowanych przystąpiło z zerowym kontem.

Podobnie jak rano zawodniczki musiały rywalizować w trzech postawach, a nie jak na poprzednich igrzyskach tylko jednej z nich. Najpierw trzy serie po pięć strzałów klęcząc, później tyle samo leżąc i stojąc. Wówczas z rywalizacją pożegnały się dwie strzelczynie z najgorszym wynikiem - Najmeh Khedmati z Iranu oraz brązowa medalistka z Londynu, Adela Bruns.

Do dalszych rozstrzygnięć posłużyło pięć pojedynczych strzałów w stójce. Po słabszych trafieniach szanse na medal traciły kolejno Nina Christen (Szwajcaria), Austriaczka Olivia Hoffmann i zwycięska w eliminacjach Zublasing. W walce o jak najwyższe miejsce na podium pozostały tylko Barbara Engleder i dwie reprezentantki Chin, Du Li oraz Binbin Zheng.

Najdokładniejsza w tym momencie okazała się Niemka, a po ostatnim strzale z radości zalała się łzami, uniosła ręce w geściu triumfu i... padła na kolana. W takiej pozycji też przyjmowała pierwsze gratulacje od rywalek. Dla Engleder jest to pierwszy olimpijski medal w karierze i piękne nawiązanie do sukcesu swojej rodaczki Silvii Sperber, która zwyciężyła w tej konkurencji przed 28 laty w Seulu.

Wyniki finału w strzelaniu kobiet z karabinu pneumatycznego w trzech pozycjach na dystansie 50 metrów:

miejsce zawodniczka kraj
1. Barbara Engleder Niemcy
2. Baibai Zheng Chiny
3. Du Li Chiny
4. Petra Zublasing Włochy
5. Olivia Hoffmann Austria
6. Nina Christen Szwajcaria
7. Adela Bruns Czechy
8. Najmeh Khedmati Iran

 ZOBACZ WIDEO Zamiast regat... samba. Wioślarze muszą poczekać (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×