Rio 2016. Pływanie: niesamowita Katie Ledecky z rekordem olimpijskim na 800 m st. dowolnym

Reprezentantka USA w pływaniu, Katie Ledecky, w znakomitym stylu zwyciężyła w półfinałach zmagań na 800 metrów stylem dowolnym, bijąc zarazem rekord olimpijski.

W tym artykule dowiesz się o:

19-letnia Katie Ledecky podczas IO w Rio de Janeiro zdobyła już 3 złote i 1 srebrny medal oraz wywalczyła rekord świata na 400 metrów stylem dowolnym.

Tym razem Amerykanka pokazała klasę i wygrała półfinały na 800 metrów stylem dowolnym, wyprzedzając kolejną zawodniczkę Boglarkę Kapas (Węgry) o blisko 7 sekund. Czas 8:12.86 to nowy rekord olimpijski na tym dystansie.

Oprócz Ledecky i Kapas w piątkowym finale wystąpią: Jazz Carlin, Leah Smith, Lotte Friis, Jessica Ashwood, Sarah Kohler i Mireia Belmonte.

Najszybsze zawodniczki w półfinałach pływania na 800 m stylem dowolnym (skład finału):