Rio 2016. Strzelectwo: dublet dla Włoszek, amerykańska legenda z brązowym medalem

Diana Bacosi zdobyła złoty medal w kobiecym skeecie podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W finale Włoszka pokonała swoją rodaczkę, Chiarę Cainero.

Kacper Kowalczyk
Getty Images / Buda Mendes

Kobiecy skeet zadebiutował w igrzyskach olimpijskich w 2000 roku. Spośród pięciu edycji tej konkurencji to Kimberly Rhode przewodzi w liczbie zdobytych medali. W Pekinie Amerykanka była druga, cztery lata później zdobyła złoto, a w Rio de Janeiro uzupełniła komplet krążków zajmując 3. miejsce.

Najwyższe miejsce na podium zajęła Włoszka Diana Bacosi, a tuż za nią uplasowała się jej rodaczka Chiara Cainero, mistrzyni olimpijska sprzed ośmiu lat.