Rio 2016: Nafissatou Thiam liderką po 5 konkurencjach 7-boju, Jessica Ennis 2.

Nafissatou Thiam zajęła pierwsze miejsce w skoku w dal zaliczanym do lekkoatletycznego siedmioboju. Reprezentantka Belgii jest liderką po pięciu konkurencjach.

Nafissatou Thiam w trzeciej kolejce skoczyła na odległość 6 metrów i 58 centymetrów. Najlepiej spisała się również w skoku wzwyż oraz pchnięciu kulą. W biegu na 100 metrów przez płotki miała dwunasty rezultat, a na 200 metrów była 24.

Drugie miejsce w skoku w dal zajęła Claudia Rath, która w trzeciej kolejce uzyskała 6,55. Na trzeciej pozycji uplasowała się Katarina Johnson-Thompson (6,51).

W klasyfikacji łącznej Thiam ma pięć punktów przewagi nad obrończynią mistrzowskiego tytułu Jessicą Ennis-Hill. Do końca rywalizacji pozostały dwie konkurencje - rzut oszczepem i bieg na 800 metrów.