Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rio 2016: Jedyna rosyjska lekkoatletka zawieszona. Kliszyna nie weźmie udziału w zawodach

Dosłownie w ostatniej chwili władze IAAF zadecydowały o zawieszeniu Darii Kliszyny, jedynej rosyjskiej lekkoatletki dopuszczonej do występu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Anna Bagińska
Anna Bagińska
Daria Kliszyna godnie reprezentuje Rosję Instagram / Daria Kliszyna godnie reprezentuje Rosję

Przypomnijmy, że Daria Kliszyna to jedyna rosyjska lekkoatletka dopuszczona do udziału w igrzyskach olimpijskich, ponieważ mieszka i trenuje poza granicami Rosji. Pozostali zawodnicy i zawodniczki z tego kraju zostali wykluczeni przez IAAF z rywalizacji, ze względu na systemowe stosowanie dopingu w Rosji.

W sobotnie popołudnie okazało się jednak, że również Kliszyna została zawieszona i to dosłownie w ostatniej chwili. O takiej decyzji IAAF zadecydowała informacja, że nazwisko sportsmenki pojawiło się w tzw. Raporcie Mc Larena. To dokument, który powstał na zamówienie Światowej Agencji Antydopingowej i opisuje zorganizowany system dopingu w Rosji.

Zawodniczka już zdążyła złożyć odwołanie od tej decyzji. W niedzielę lub poniedziałek poznamy odpowiedź Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu na jej apelację. A zawody w skoku w dal, w których miała startować, mają być rozegrane już we wtorek.

Kliszyna zamieściła także na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych oświadczenie, że jest niewinna. - Ponad wszelką wątpliwość jestem czystym sportowcem i kontrolowano mnie wiele razy. Czuję się ofiarą tych, którzy tworzą ten system manipulacji naszym drogim sportem - napisała Rosjanka, sugerując motywy polityczne stojące za taką decyzją światowych władz lekkiej atletyki.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Copacabana uczy tolerancji (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
marca.com/as.com

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×