Rio 2016. Badminton: polski mikst Mateusiak/Zięba poznał przeciwników w walce o strefę medalową

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Polski mikst Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba to jedyny przedstawiciel Europy w ćwierćfinałach gry mieszanej w badmintonie podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a pozostałe pary pochodzą z Azji.

Mateusiak/Zięba dość niespodziewanie wygrali "grupę śmierci", pokonując Chen Xu/Jin Ma (Chiny) i Chris Adcock/Gabrielle Adcock (Anglia), zaś przegrali tylko na inaugurację z duetem Joachim Fischer/Christinna Pedersen (Dania).

W 1/4 finału IO 2016 Biało-Czerwoni trafili na Malezyjczyków Peng Soon Chan / Liu Ying Goh, którzy nie mają na swoim koncie spektakularnych sukcesów w postaci medali mistrzostw świata czy igrzysk. Warto przypomnieć, że Soon Chan i Ying Goh triumfowali w 2015 roku w międzynarodowych mistrzostwach Polski (Polish Open w Arłamowie).

Dotychczas Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba mierzyli się z malezyjskim mikstem trzykrotnie i dwa razy okazali się lepsi. Ostatni pojedynek pomiędzy tymi ekipami odbył się 3 marca 2016 roku w trakcie German Open, a polscy badmintoniści triumfowali 2:0.

Mecz Mateusiak/Zięba - Peng Soon Chan/Liu Ying Goh został zaplanowany na poniedziałek (15 sierpnia) na godzinę 1:30 czasu polskiego.

Ćwierćfinały gry mieszanej w badmintonie podczas IO 2016:

Robert Mateusiak / Nadieżda Zięba (Polska) - Peng Soon Chan / Liu Ying Goh (Malezja)

Nan Zhang / Yunlei Zhao (Chiny) - Kenta Kazuno / Ayane Kurihara (Japonia)

Tontowi Ahmad / Lilyana Natsir (Indonezja) - Praveen Jordan / Debby Susanto (Indonezja)

Chen Xu / Jin Ma (Chiny) - Sung Hyun Ko / Ha Na Kim (Korea Południowa)

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Copacabana uczy tolerancji (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: