Rio 2016: Marta Walczykiewicz uzyskała najlepszy czas eliminacji w K1 na 200 m

Marta Walczykiewicz uzyskała najlepszy czas eliminacji i zakwalifikowała się do fazy półfinałowej w rywalizacji kajakarek na 200 metrów.

Piotr Ziemka

Rozegrano cztery wyścigi eliminacyjne. Zwyciężczynią pierwszego została Lisa Carrington (40.422), która w 2012 roku stanęła na najwyższym stopniu podium igrzysk olimpijskich w Londynie. Marta Walczykiewicz uczestniczyła w drugim wyścigu i triumfowała z czasem 40.263.

Wygrane podczas kwalifikacji odniosły również Sarah Guyot (40.317) oraz Inna Osypenko-Radomska (40.702). Do 1/2 finału awansowało po sześć czołowych kajakarek. W tej fazie wystąpią więc 24 zawodniczki.

Podczas igrzysk olimpijskich w 2012 roku Walczykiewicz została sklasyfikowana na piątej pozycji.