Rio 2016. Niedozwolone wspomaganie u kajakarza. Mołdawianin będzie musiał oddać medal?

Mołdawianin Siergiej Tarnowski, brązowy medalista w rywalizacji kanadyjkarzy na dystansie 1000 metrów został zawieszony za stosowanie niedozwolonych środków.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA

Już przed startem igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Siergiej Tarnowski był stawiany w gronie faworytów do medali. 19-latek, który do 2013 roku reprezentował Ukrainę, początkowo nie zawiódł pokładanych w nim nadziei mołdawskich kibiców. Po pasjonującym finiszu minimalnie wyprzedził Rosjanina i stanął na najniższym stopniu podium.

Mołdawia nie mogła jednak zbyt długo nacieszyć się swoim pierwszym i jedynym krążkiem. W próbce Tarnowskiego znaleziono niedozwolony środek i z tego też powodu został zawieszony.

19-letni kajakarz najprawdopodobniej straci zdobyte miejsce i już na pewno nie stanie na starcie rywalizacji dwójek na dystansie 1000 metrów, gdzie miał tworzyć jedną osadę ze swoim starszym bratem Olegiem. W przypadku dyskwalifikacji Mołdawianina brąz trafi do czwartego na mecie Ilii Sztokałowa. Pierwszy w finale B (dziewiąty ogółem) był Tomasz Kaczor.