Rio 2016. Hokej na trawie: Argentyńczycy mistrzami olimpijskimi!

W Rio de Janeiro zakończyły się zmagania w hokeju na trawie mężczyzn. Ostatecznie po złoto sięgnęli reprezentanci Argentyny, którzy w finale pokonali Belgów 4:2.

Maciej Szumowski
PAP/EPA / PAP/EPA/ARMANDO BABANI

Pierwszą bramkę, już w drugiej minucie, zdobyli Europejczycy, ale od 11. do 21. minuty zawodnicy z Ameryki Południowej zyskali aż trzy punkty! Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:2.

Bardziej zacięte było spotkanie o brązowy medal. Dopiero po rzutach karnych Niemcom udało się zwyciężyć z Holendrami. Po czterech kwartach widniał wynik 1:1, ale w decydujących momentach to nasi zachodni sąsiedzi lepiej poradzili sobie z presją i wygrali 4:3.

Przypomnijmy, że jutro zakończą się zmagania w hokeju na trawie kobiet. W finale powalczą reprezentantki Holandii z Brytyjkami, zaś o trzecie miejsce zmierzą się Niemki z Nowozelandkami.