KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rio 2016. Chód sportowy: Odległe miejsca Polek, dominacja Chinek

Paulina Buziak zajęła 28. miejsce w chodzie sportowym na 20 km na igrzyskach olimpijskich. 29-letnia zawodniczka była najlepszą spośród trzech naszych reprezentantek. Rywalizację zdominowały Chinki. Złoto zdobyła Liu Hong, a brąz Lu Xiuzhi.

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
PAP / Adam Warżawa

Właściwie od samego początku nasze reprezentantki odstawały od czołówki. Wprawdzie ich strata nie była wielka, ale systematycznie rosła. Zwłaszcza w drugiej części dystansu, kiedy to najlepsze zawodniczki narzuciły szybsze tempo i walczyły o wygraną.

Najlepiej spośród Biało-Czerwonych wypadła Paulina Buziak. Doświadczona chodziarka rozpoczęła przeciętnie, ale później poprawiała swoją lokatę. Po dwunastu kilometrach 29-letnia zawodniczka zajmowała 12. miejsce i tę lokatę długo utrzymywała, ale na ostatnim odcinku została wyprzedzona i ostatecznie została sklasyfikowana na 28. pozycji.

Trzy minuty później na mecie zameldowała się druga z naszych reprezentantek - Agnieszka Szwarnóg. Ona również zdołała się poprawić względem pierwszych kilometrów, tyle że jej awans nie był tak widoczny. 29-letnia Polka ukończyła chód na igrzyskach na 44. miejscu.

Do mety nie dotarła natomiast Agnieszka Dygacz, która wystartowała przyzwoicie, ale potem zanotowała wielki spadek. 31-letnia chodziarka zeszła z trasy po pokonaniu ponad 12 kilometrów.

Rywalizację zdominowały Chinki. Aż trzy zawodniczki z tego kraju znalazły się w najlepszej piątce, z czego dwie wylądowały na podium. Złoto wywalczyła Liu Hong, zaś brąz Lu Xiuzhi.

Wyniki chodu sportowego na 20 km kobiet:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1. Liu Hong Chiny 1:28:35
2. Maria Guadalupe Gonzalez Meksyk 1:28:37
3. Lu Xiuzhi Chiny 1:28:42
4. Antonella Palmisano Włochy 1:29:03
5. Qieyang Shijie Chiny 1:29:04
28. Paulina Buziak Polska 1:35:01
44. Agnieszka Szwadróg Polska 1:38:01
Agnieszka Dygacz Polska nie ukończyła

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Brazylia oknem wystawowym (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×