Rio 2016: Świetny wynik polskiej sztafety. Najlepszy od 17 lat

Lisowczycy pobiegli jak za najlepszych lat. Polska sztafeta 4x400 mężczyzn awansowała do finału igrzysk olimpijskich ze znakomitym czasem, najlepszym od 17 lat!

Tomasz Skrzypczyński
Polska sztafeta 4x400 m Newspix / Radosław Jóźwiak / Polska sztafeta 4x400 m

Choć na mistrzostwach Europy w Amsterdamie polska sztafeta zdobyła srebrny medal i pokazała, że jest w dobrej formie, to w Rio de Janeiro wcale nie była pewna awansu finału.

Na igrzyskach olimpijskich poziom jest bowiem niezwykle wysoki. Wiedzieli o tym Biało-Czerwoni, którzy przygotowywali się na bieganie poniżej trzech minut. Opłaciło się.
b
Wprawdzie w półfinale popularni Lisowczycy (w składzie Łukasz Krawczuk, Michał Pietrzak, Jakub Krzewina, Rafał Omelko) finiszowali na piątym miejscu (zmienione później na czwarte wobec dyskwalifikacji Trynidadu), to uzyskany przez nich czas był znakomity.

Biało-Czerwoni osiągnęli wynik 2:59.58. Dość powiedzieć, że to najlepszy czas polskiej sztafety od 17 lat. W 1999 roku na mistrzostwach świata w Sevilli Polacy przebiegli 1600 metrów w czasie 2:58,91.

Po półfinałach obok Trynidadu zdyskwalifikowana została także bardzo mocna sztafeta Wielkiej Brytanii, co ostatecznie dało naszemu zespołowi wysokie, 5. miejsce spośród wszystkich sztafet.

Po biegu nasi reprezentanci zapowiedzieli, że w finale mogą pobiec jeszcze lepiej i zbliżyć się do 2:59.00.