Rio 2016. Kajakarstwo: Liam Heath najlepszym sprinterem

Brytyjczyk Liam Heath zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro na dystansie 200 metrów. W drodze do zwycięstwa pokonał m.in. utytułowanego Hiszpana Saula Craviotto.
Marcin Górczyński

Liam Heath dopiął swego i po srebrze w dwójce na dystansie 200 metrów stanął ostatecznie na najwyższym stopniu podium. Brytyjczyk dość zdecydowanie wyprzedził Francuza Maxime Beaumonta oraz Saula Craviotto, najlepszego w sprinterskiej dwójce. Razem z Hiszpanem na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Ronald Rauhe, bowiem zawodnicy w identycznym czasie wpadli na metę.

Reprezentant Polski Paweł Kaczmarek odpadł w eliminacjach. Do półfinału zabrakło 0,07 s.