Rio 2016: Radosław Baran nie powalczy o brąz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Michałowski
PAP / Grzegorz Michałowski
zdjęcie autora artykułu

Nasz reprezentant w zapasach Radosław Baran nie zdołał pokonać Irańczyka Reza Mohammada Ali Yazdaniego i odpadł z rywalizacji w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Po porażce w pierwszej walce szczęście uśmiechnęło się do Radosława Barana. Jego pogromca Azer Khetag Goziumow awansował do finału w kategorii do 97 kg i otworzył Polakowi drogę do brązowego medalu.

W pierwszej walce w repasażach Baran stanął naprzeciwko utytułowanego Irańczyka Rezy Mohammada Ali Yazdaniego. Walczył bardzo ambitnie, wielokrotnie próbował atakować nogi rywali, ale to zapaśnik z Bliskiego Wschodu punktował. Polak przegrywał już 1:3 i podjął ryzyko. Niewiele zabrakło, by wypchnął rywala za matę. Sędziowie uznali, że punkty za akcję powinien dostać Irańczyk i sytuacja Barana zrobiła się bardzo zła.

Nie pomogła wideoweryfikacja, o którą poprosił szkoleniowiec polskiej kadry. Decyzja została utrzymana, a Irańczyk Yazdani zgodnie z regulaminem otrzymał jeszcze jedno oczko. Baran do końca walki nie zdołał odrobić strat i po porażce 2:5 odpadł z turnieju. Oznacza to, że w rywalizacji na igrzyskach nie ma już polskich zapaśników.

ZOBACZ WIDEO Wzruszona Iwona Niedźwiedź: Bardzo współczuję chłopakom (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: