KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rio 2016. Afery z udziałem Konrada Czerniaka ciąg dalszy. "Takie kłamstwo jest dla mnie niedopuszczalne"

Polski pływak Konrad Czerniak, który nie mógł wystartować na IO 2016 na dystansie 100 m stylem dowolnym z powodu niezgłoszenia go przez Polski Związek Pływacki, odniósł się do wywiadu udzielonego przez trenera kadry, Piotra Gęgotka.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Konrad Czerniak PAP / Na zdjęciu: Konrad Czerniak

Gęgotek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" ("Gęgotek: Nie mam sobie nic do zarzucenia") powiedział: - Będziemy jeszcze analizować to co się stało. Zupełnie nie trafia do mnie argumentacja Konrada, który mówił, że start na 100 m stylem dowolnym chciał potraktować jako przetarcie. Przecież wcześniej wystąpił już w wyścigu sztafetowym. Za rezygnację ze startu po terminie trzeba płacić karę. Odkąd zostałem trenerem kadry Konrad nie startował na 100 dowolnym w zawodach międzynarodowych.

Do tych słów na swoim profilu na portalu Facebook Czerniak odniósł się w następujący sposób: - Start na 100 dowolnym jako przetarcie? Serio? Takie kłamstwo z ust pana "nie mam sobie nic do zarzucenia" jest dla mnie niedopuszczalne. Razem z moim trenerem, Bartoszem Kizierowskim, przygotowaliśmy się pod każdy dystans tak samo dobrze. Została mi odebrana szansa na życiową walkę w IO. Jeszcze chwila i okaże się że to moja wina, bo "niepotrzebnie" zrobiłem minimum - stwierdził. 

- Na IO zrobiłem 3 minima, które dawały mi przepustkę: 50 dowolnym, 100 dowolnym, 100 motylkowym. Zrezygnowałem z 50 dowolnym na rzecz innego zawodnika, który mógł popłynąć na IO pierwszy raz w życiu i spełnić swoje marzenie - kontynuował. 

- Oddałem jedno swoje miejsce dla kogoś innego, odebrano mi start na IO bez zapytania. Nie dostałem żadnych podziękowań ani wyjaśnień, ale nie o to chodzi. Chciałem wam tylko przedstawić sytuację, jaką muszę czuć czytając taki wywiad - zakomunikował Konrad Czerniak. 

ZOBACZ WIDEO Otylia Jędrzejczak: Trener koordynator powinien to sprawdzić kilkadziesiąt razy (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook / Przegląd Sportowy
Komentarze (8)
 • Kuba Kayuga Zgłoś komentarz
  a sprawa wydaje się tak prosta jak: "-Cześć Konrad, tu trener w czym startujesz? - trenerze, w tym i w tamtym. - Dobra zgłaszam.." albo "-Witam trenerze, na IO chce startować w tym i w
  Czytaj całość
  tamtym, mam minimum. -Cześć Konrad, dobra zgłaszam."
  • Tomasz Stanisławski Zgłoś komentarz
   Prawidlowy tytuł "Przez związek nie wystartował w eliminacjach". O jakim medalu mówimy ? Czerniak, tak jak wszyscy pływacy był kompletnie bez formy na igrzyskach.
   • Konrad Oszkinis Zgłoś komentarz
    Polacy tuz przed korea polnocna - nic tylko bic brawo. Brawo orly!!!
    • mirekl Zgłoś komentarz
     A ja uważam ,że powinniśmy pożegnać takich Czerniaków. Związek ustala im minima na poziomie naszego kraju, więc nie mają problemów z ich uzyskaniem. A na zawodach płyną kilka sekund
     Czytaj całość
     wolniej na poziomie juniorów. Co to znaczy oddał swoje miejsce koledze? Aby tamten spełnił swoje marzenia, wycieczki do Rio? Fatalne występy, a później głupie tłumaczenia typu: nie mieliśmy wsparcia w działaczach, nie wiem co się stało, mam pretensje do trenera. Przykład celebryty Shegumo - powalczę o medal, co godzinę w TVP, rezultat 128 miejsce w maratonie. Kto winien? Związek , bo leciał 27 godzin do Rio? Normalnie to tam się lata około doby? Ale skoro Isia Radwańska tak się wytłumaczyła to może i Yared.
     • Y3322 Zgłoś komentarz
      Pierdziel..ne urzedasy...
      • Jan III Zgłoś komentarz
       Aby uzdrowić sytuację w polskim sporcie trzeba szybko pożegnać takich "gęgotków". Popatrzmy na wyniki, najlepiej na iloraz medali do liczebności ekipy (z działaczami typu gęgotek).
       Czytaj całość
       Specjalizacja, jak Węgry, i medali jest znacznie więcej...Panie ministrze Achillesie, stajnia Augiasza czeka na dobrą miotłę...
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×