Rio 2016: dominatorka Zhu. Oto dream team igrzysk!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Tegoroczne igrzyska zakończyły się wygraną Chinek, które w finale pokonały Serbki. Brąz przypadł Amerykankom, a poza podium uplasowały się Holenderki. Portal WP SportoweFakty wybrał dream team całych zmagań siatkarek w Rio.

1
/ 8

Rozgrywająca: Laura Dijkema (Holandia)

Dla rozgrywającej był to jeden z najbardziej udanych turniejów w życiu. W zeszłym roku bardzo dobrze dyrygowała grą Holenderek, które zostały wicemistrzyniami Europy. W Rio pokazała się z równie dobrej strony. Wynik mówi sam za siebie - Holandia zakończyła igrzyska w najlepszej czwórce.

2
/ 8

Atakująca: Tijana Bosković (Serbia)

Podstawowa atakująca reprezentacji Serbii nie zawiodła w najważniejszych meczach. W półfinale i finale nie bała się wstrzymywać ręki w ataku, a jej mocne zbicia dawały Serbkom kolejne punkty. Bosković to trzecia najlepiej punktująca siatkarka całego turnieju (137 pkt) oraz druga najlepiej serwująca (10 asów, 0,33 asa/set).

3
/ 8

Środkowa: Milena Rasić (Serbia)

Ta uznana na międzynarodowej arenie zawodniczka w Rio tylko potwierdziła swoją klasę. Rasić była mocnym ogniwem serbskiej drużyny, co potwierdzają statystyki całego turnieju olimpijskiego. To najlepsza blokująca całych zmagań (25 bloków, 0,83 bloku/set) oraz najlepiej serwująca (17 asów, 0,57 asa/set).

4
/ 8
Foluke Akinradewo (nr 16) / Fot: FIVB
Foluke Akinradewo (nr 16) / Fot: FIVB

Środkowa: Foluke Akinradewo (USA)

Podpora gry na siatce reprezentacji USA. Akinradewo skrzętnie wykorzystywała swoje atuty, również w meczu o brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Na przestrzeni całego turnieju była trzecią najlepszą blokującą (18 bloków, 0,56 bloku/set).

5
/ 8

Przyjmująca: Ting Zhu (Chiny)

Ting Zhu, czyli absolutna liderka swojej reprezentacji. To na jej barkach spoczywał ciężar gry, a ona nie zawodziła - również w finale. Zaryzykujemy stwierdzenie, że gdyby nie Zhu, Chinki nie mogłyby świętować zdobycia złotego medalu. Zhu to najlepiej punktująca całych igrzysk (179 pkt), najlepiej atakująca (42,27 proc. skuteczności), piąta najlepiej blokująca (15 pkt, 0,48 bloku/set) oraz czwarta najlepiej przyjmująca (39,16 proc. dokładnego odbioru).

6
/ 8

Przyjmująca: Brankica Mihajlović (Serbia)

Choć gwiazda reprezentacji Serbii w finale spisała się poniżej swoich możliwości, to i tak zasłużyła na wyróżnienie. Na przestrzeni całego olimpijskiego turnieju razem z Bosković tworzyła zabójczy duet. Mihajlović to czwarta najlepiej punktująca tych igrzysk (121 pkt) i druga najlepiej atakująca (31,6 proc. skuteczności).

7
/ 8
Lin Li / Fot: FIVB
Lin Li / Fot: FIVB

Libero: Li Lin (Chiny)

Grę tej zawodniczki można opisać jednym słowem: dokładność. Przez cały turniej chińska libero była ostoją przyjęcia oraz obrony swojej drużyny. Igrzyska zakończyła jako piąta najlepiej odbierająca siatkarka (35,06 proc. dokładnego przyjęcia) oraz druga najlepiej broniąca (1,9 obrony/set),

8
/ 8

Ławka rezerwowych: Xia Ding (Chiny), Lonneke Sloetjes (Holandia), Robin De Kruijf (Holandia), Yunli Xu (Chiny), Judith Pietersen (Holandia), Kimberly Hill (USA), Debby Stam-Pilon (Holandia).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)