Polska przejmuje kolejną imprezę po Rosjanach! Jest decyzja

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: flaga Rosji
Getty Images / Na zdjęciu: flaga Rosji
zdjęcie autora artykułu

Po tym jak Rosja zaatakowała Ukrainę, kraj stracił siatkarskie mistrzostwa świata, które zostały przeniesione do Polski. Teraz nasz kraj przejął po Rosjanach organizację kolejnej prestiżowej imprezy.

Rosyjska agresja na Ukrainę doprowadziła do izolacji Moskwy na arenie międzynarodowej. Liczne sankcje gospodarcze uderzyły w Rosję, ale coraz częściej świat sportu otwarcie sprzeciwia się bestialskim działaniom rosyjskich żołnierzy i reżimowi Władimira Putina. Najlepszym dowodem na to może być odbieranie Rosji organizacji prestiżowych imprez międzynarodowych.

Ze względu na wszczęcie wojny w Ukrainie, Rosja straciła już m.in. organizację siatkarskich mistrzostw świata, które FIVB postanowiła ostatecznie zorganizować w Polsce. Teraz nasz kraj może się pochwalić przejęciem kolejnej prestiżowej imprezy. Mowa o mistrzostwach Europy w rugby 7.

Pierwotnie zakładano, że turniej mistrzowski rozegrany zostanie w Moskwie, ale to już przeszłość. Rugby Europe, międzynarodowa organizacja zrzeszająca krajowe związki rugby, początkowo zawiesiła rosyjskie reprezentacje, a następnie odebrała Rosjanom prawo organizacji turnieju finałowego mistrzostw Europy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Świątek bije rekordy popularności. Szok!

W ostatnich tygodniach ważyły się losy imprezy, a bardzo aktywnie o jej organizację zabiegał Polski Związek Rugby. Starania prezesa Dariusza Olszewskiego sprawiły, że najlepsze europejskie reprezentacje powalczą o tytuł na stadionie Wisły Kraków w dniach 1-3 lipca 2022 roku.

W stolicy Małopolski zmierzą się zarówno reprezentacje kobiet, jak i mężczyzn. Panie grać będą przez pierwsze dwa dni imprezy (piątek, sobota), panowie wkroczą do akcji w sobotę i niedzielę.

Polscy kibice mogą wiązać nadzieje przede wszystkim z występem żeńskiej reprezentacji, która obecnie może się poszczycić tytułem wicemistrzyń Europy. W ostatnim finale lepsze od Polek okazały się Rosjanki, ale te ze względu na decyzję Rugby Europe o wykluczeniu z mistrzostw nie będą bronić tytułu, a to oznacza, że Biało-Czerwone są głównymi pretendentkami do mistrzostwa.

Czytaj także: Piękny gest reprezentanta Polski. Spełnił marzenie małej dziewczynki "Terroryści mieniący się kibicami". Były prezes PZPN oburzony po finale Pucharu Polski

Źródło artykułu: