Żeński rzut młotem kobiet w Polsce jeszcze mocniejszy. Świetny występ Katarzyny Furmanek w Kielcach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Katarzyna Furmanek
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Katarzyna Furmanek
zdjęcie autora artykułu

Katarzyna Furmanek po raz kolejny w tym roku poprawiła swój rekord życiowy w rzucie młotem. W Kielcach rzucała nie tylko daleko, ale i regularnie.

W tym artykule dowiesz się o:

Żeński rzut młotem kobiet w Polsce rośnie w siłę. Do mocnej trójki - Anity Włodarczyk, Joanny Fiodorow i Malwiny Kopron - dołączyła Katarzyna Furmanek. W niedzielę, w Kielcach, aż pięć razy posłała młot poza granicę 70 metrów. Do 2019 roku włącznie nigdy nie pokonała tej bariery.

Furmanek w swojej najlepszej próbie w Kielcach posłała młot na odległość 73,61 m. To czwarty najlepszy wynik w tym sezonie na całym świecie. Dalej od Polki rzucały tylko Hanna Małyszczyk (75,45), Alexandra Tavernier (74,94) oraz Malwina Kopron (74,18). W sumie sześć Polek w historii rzucało dalej niż 70 metrów.

24-letnia Furmanek ma w swoim dorobku brązowy medal mistrzostw Europy juniorów (2015), a przed rokiem zdobyła brąz podczas letniej uniwersjady.

Pod koniec sierpnia, we Włocławku, odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Rywalizacja młociarek z pewnością będzie jedną z najbardziej interesujących konkurencji podczas tej imprezy.

Czytaj także: - Biegi. Sofia Ennaoui zachwycona po rekordowym biegu. "Jak dobrze jest wrócić po 11 miesiącach"Biegi. Kalle Berglund był zakażony koronawirusem. Pobił rekord kraju

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w takiej roli kolegi Roberta Lewandowskiego z Bayernu jeszcze nie widziałeś. Poszło mu świetnie

Źródło artykułu: