Loch piąty raz z rzędu wygrał w Oberhofie, Geisenberger najlepsza wśród kobiet

Felix Loch wygrał rywalizację mężczyzn w Pucharze Świata saneczkarzy w Oberhofie. Drugi był inny reprezentant Niemiec - Andi Langenhan.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

Felix Loch w Oberhofie zwyciężył piąty raz z rzędu. Znakomitą passę podtrzymał również Andi Langenhan, który szósty raz z kolei stanął tam na podium. Trzeci był Chris Mazder. 22. lokatę zajął Maciej Kurowski.

W dwójkach najlepiej spisali się Tobias Wendl i Tobias Arlt, którzy poprzednio triumfowali w Oberhofie w 2011 roku. W latach 2012, 2013 i 2014 zwyciężali Toni Eggert oraz Sascha Benecken. Tym razem ten duet uplasował się na drugiej pozycji. Na 19. miejscu sklasyfikowani zostali Artur Gędzius i Jakub Kowalewski.

Wśród kobiet wygrała Natalie Geisenberger. Dla Niemki to trzeci triumf w zawodach PŚ w Oberhofie. Na drugim stopniu podium stanęła Tatjana Huefner, a na trzecim - Dajana Eitberger. 20. była Ewa Kuls, 24. zaś - Natalia Wojtuściszyn.

W zmaganiach drużynowych zwyciężyli: Geisenberger, Loch, Wendl i Arlt. Polska zajęła siódmą pozycję w stawce dziewięciu zespołów. Następne zawody odbędą się 24 i 25 stycznia w Winterbergu.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×