Zmienił swoje życie i otworzył bar. Nowy rozdział w życiu olimpijczyka

W lutym walczył na igrzyskach w Pekinie, ale postanowił zmienić swoje życie. - Gdy odciąłem się od sportu, postanowiłem wejść w biznes. Prowadzę mały bar - przyznał Mateusz Sochowicz w sport.tvp.pl. Wróci jednak do sportu, lecz na własnych warunkach.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Mateusz Sochowicz Instagram / m.sochowicz / Na zdjęciu: Mateusz Sochowicz
W lutym Mateusz Sochowicz reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Saneczkarz wraz z drużyną zajął 8. miejsce, dzięki czemu dostał stypendium ministra. Sportowiec postanowił się jednak na chwilę odciąć od rywalizacji.

- Gdy odciąłem się od sportu, postanowiłem wejść w biznes. Prowadzę mały bar na zaporze w Karpaczu, winko grzane, piwko, przekąski. I wyszło, że zarabia się na tym dużo lepiej. Sport został dla pasji, a biznes dalej trzeba rozkręcać - powiedział Mateusz Sochowicz w rozmowie ze sport.tvp.pl.

Ogromnie trudne chwile Polak przeżywał przed igrzyskami. Podczas próby przedolimpijskiej w listopadzie 2021 roku uległ wypadkowi. Podczas zjazdu zamknięta była bramka na torze, a Sochowicz nie miał szans wyhamować. Uderzył w nią i doznał poważnej kontuzji. Diagnoza była brutalna: pęknięcie rzepki w lewym kolanie oraz głęboko rozcięta goleń i łydka w prawej nodze.

Rozpoczęła się walka z czasem o powrót do zdrowia przed igrzyskami, którą Polak ostatecznie wygrał. Wyczerpała go ona jednak nie tylko pod względem fizycznym.

- Musiałem odpocząć psychicznie i fizycznie od uprawiania sportu. Trochę zastanawiałem się, czy zostać w sporcie, czy z niego wyjść. Biłem się z myślami. Stwierdziłem, że zostaję, ale na własnych zasadach. Przygotowuję się pod mistrzostwa świata, w końcu chcę to zrobić kompleksowo, bez improwizacji - dodał Sochowicz.

Czytaj więcej:
Próba generalna przed zimą. Pierwsze takie mistrzostwa kraju

Słynny polski skoczek sensacyjnie wznawia karierę

ZOBACZ WIDEO: Ciekawa teoria spiskowa. Bayern zemści się za Lewandowskiego?
Czy polscy saneczkarze na tegorocznych MŚ w drużynie także zajmą miejsce w ósemce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×