Historyczny sukces! Natalia Maliszewska zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata!

Natalia Maliszewska wygrała w Calgary finałowy wyścig na 500 metrów podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata 2018/2019 w short-tracku.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Natalia Maliszewska PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
To pierwsze zwycięstwo polskiej reprezentantki w zawodach Pucharu Świata w short-tracku. Natalia Maliszewska w finale prowadziła już na pierwszym punkcie pomiarowym. Srebrna medalistka mistrzostw świata z 2018 roku pozostała liderką do końca - triumfowała z czasem 43.142. Drugą pozycję zajęła Holenderka Yara van Kerkhof (43.353). Jako trzecia minęła metę reprezentantka gospodarzy, Kanadyjka Alyson Charles (43.449).

W półfinale N. Maliszewskiej zmierzono 42.587. 23-letnia zawodniczka poprawiła tym samym swój rekord Polski. Poprzedni wynosił 42.808, został ustanowiony 18 grudnia 2016 roku. Rekordzistką świata jest Elise Christie (42.335).

Na szesnastym miejscu w Calgary została sklasyfikowana Nicole Mazur. Osiemnastą lokatę zajęła siostra triumfatorki - Patrycja Maliszewska.

N. Maliszewska po raz pierwszy stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w 2015 roku na innym kanadyjskim torze - w Montrealu. Wówczas była druga. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w następnym tygodniu w Salt Lake City.

ZOBACZ WIDEO: Polski wspinacz zachwycił Justynę Kowalczyk. "To się w głowie nie mieści!"
Czy Natalia Maliszewska stanie jeszcze co najmniej raz na podium Pucharu Świata w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×