Short track. Puchar Świata: pech Natalii Maliszewskiej. Została zdyskwalifikowana w półfinale

W sobotę upadek, w niedzielę dyskwalifikacja. To nie był wymarzony weekend dla Natalii Maliszewskiej. Polka po inauguracji Pucharu Świata zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mateusz Kozanecki
Natalia Maliszewska (na pierwszym planie) Newspix / Ronald Hoogendoorn / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska (na pierwszym planie)
W miniony weekend w Salt Lake City zainaugurowano Puchar Świata w short tracku. Zawodniczki dwukrotnie rywalizowały na dystansie 500 metrów.

W sobotę Natalia Maliszewska dotarła do finału A, w którym jednak zanotowała upadek i ostatecznie została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Najlepsza była Martina Valcepina (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Dzień później triumfatorka ostatniej edycji PŚ rozpoczęła od zajęcia drugiego miejsca w eliminacjach, następnie bez problemów zwyciężyła w ćwierćfinale. W półfinale spowodowała upadek rywalki podczas próby wyprzedzania, za co została zdyskwalifikowana. Z tego powodu nie mogła wziąć udziału w finale B.

W Salt Lake City Natalia Maliszewska zdobyła łącznie 6462 punkty do klasyfikacji generalnej, co aktualnie daje jej siódmą pozycję. Prowadzi Włoszka Martina Valcepina, która ma na swoim koncie 15120 punktów. Ponadto Kamila Stormowska jest 17. (859 pkt), Nicole Mazur 24. (272 pkt), a Patrycja Maliszewska 36. (38 pkt).

Kolejna runda Pucharu Świata odbędzie się w najbliższy weekend w Montrealu.

Czy Natalia Maliszewska ponownie zdobędzie Puchar Świata?