Niedziela jeszcze lepsza niż piątek. Polska sztafeta ponownie z rekordem kraju

Reprezentantki Polski poprawiły rekord kraju w sztafecie na 3000 metrów podczas czwartego, ostatniego dnia inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata 2021/2022 w short tracku.

PZ
Kamila Stormowska PAP / Na zdjęciu: Kamila Stormowska
W piątkowym ćwierćfinale sztafet na 3000 metrów reprezentacja w składzie: Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska uzyskała czas 4:09.603. W niedzielę było jeszcze lepiej. Ta sama czwórka w finale B osiągnęła rezultat 4:07.951, co dało kolejny rekord kraju.

Polki zajęły czwarte miejsce w wyścigu i ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej (do zmagań w Pekinie zgłoszono 15 kobiecych sztafet). Przed Biało-Czerwonymi finiszowały w niedzielę: Amerykanki (4:05.302), Kanadyjki (4:05.315), a także Rosjanki (4:05.409).

W finale A triumfowały gospodynie, Chinki: Kexin Fan, Yihan Guo, Chunyu Qu i Yuting Zhang (4:04.240). Na drugim stopniu podium stanęły Holenderki: Selma Poutsma, Suzanne Schulting, Yara van Kerkhof i Xandra Velzeboer (4:04.324), które w sobotę poprawiły rekord świata. Trzecia finiszowała Korea Południowa: Kim Alang, Kim Jiyoo, Park Jiyun, Whimin Seo (4:06.648), a czwarte Włoszki: Arianna Fontana, Cynthia Mascitto, Arianna Valcepina i Martina Valcepina (4:21.521).

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach od 28 do 31 października w japońskiej Nagoi.

Czy Polki będą w czołowej ósemce następnych zawodów Pucharu Świata?