Kokpit Kibice

Nicholas Hoag: To niezwykle trudne fizycznie

Kanadyjczycy nie mieli większych problemów z pokonaniem reprezentacji Egiptu. Dobrze prezentowali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zaważyło to na ostatecznym wyniku.
Anna Fijołek
Anna Fijołek

Zespół z Kanady dopiero w trzecim secie musiał bardziej się postarać, by pokonać słabiej dysponowaną drużynę z Egiptu. Mecze z ekipami, które prezentują nie za wysoki poziom gry zawsze są wyzwaniem dla lepszych teamów, bo muszą one być niezwykle skupione, by nie popełnić wielu błędów własnych. - Było to dla nas ciężkie spotkanie. Egipcjanie są bardzo dobrze przygotowani fizycznie do tego turnieju przez co gra się z nimi niezwykle trudno. Potrafią wysoko skakać i przez to ich blok jest trudny do obicia. Może nie są tak ograni, jak Rosjanie, czy Bułgarzy, ale to wciąż znakomita drużyna - mówił po starciu Nicholas Hoag.


Ostatnia odsłona pojedynku była bardzo zacięta. Na prowadzenie wychodziła w niej to jedna to druga ekipa. Zimną krew zachowali jednak reprezentanci z Kraju Klonowego Liścia i to oni mogli dopisać kolejne zwycięstwo do swojego dorobku. - W trzecim secie opuściliśmy gardę, tym samym tworząc naszym rywalom szansę na zdobywanie kolejnych punktów. Musieliśmy szybko ponownie się skoncentrować na swoich ruchach i swojej grze, by zakończyć to spotkanie w trzech partiach - oznajmił przyjmujący.

W grupie C od piątku do niedzieli będą toczyć się mecze. Oznacza to, że reprezentacje nie będą miały już czasu na odpoczynek, bo każdego dnia będą rozgrywać spotkania. Jest to ciężkie dla zawodników, bo ich organizmy nie zdążą się odpowiednio zregenerować. - Jest to dla nas niezwykle trudne fizycznie. Między meczami nie musimy na szczęście odbyć jeszcze treningu, bo chyba byśmy padli na hali w czasie pojedynku (śmiech). A tak na poważnie to tak, to jest trudne, bo nasze mięśnie nie odpoczną tak, jak powinny, co może rzutować na naszą grę, bo będziemy odczuwać zmęczenie - wyjaśnił zdobywca 10 "oczek".

MŚ, gr. C: Emocje tylko w trzecim secie - relacja z meczu Kanada - Egipt

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×