MŚ, gr. C: Popis Muserskiego na zakończenie pierwszej rundy - statystyki po meczu Rosja - Bułgaria

Po zaciętym boju w ostatnim meczu I fazy polskiego mundialu, z boiska z tarczą schodzili Rosjanie, pomimo zadziwiająco skutecznej gry Bułgarów w początkowych dwóch setach tego starcia.

Joanna Siekierka
W meczu kończącym pierwszą fazę mistrzostw z lepszej strony pokazali się podopieczni Andrieja Woronkowa, a właściwie ich lider Dmitrij Muserski, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa po tie-breaku, mimo że jego drużyna przegrywała już w tym spotkaniu 0:2. Atakował on ze zdumiewającą niemal 85-procentową skutecznością, a dodatkowo do swojego dorobku dołożył jeszcze po 6 punktów z bloku i z zagrywki. Jego koledzy natomiast nie pokazali nadzwyczajnej gry.
Po drugiej stronie siatki stanęli Bułgarzy, którzy jak do tej pory nie mogą zaliczyć tego turnieju do najbardziej udanych. Tym razem jednak siatkarze Plamena Konstantinowa postanowili postawić dość twarde warunki, ale siły wystarczyło im tylko na dwa sety. Dobra gra na przyjęciu Teodora Salparowa i Nikołaja Penczewa nie pozwoliła w tym meczu ugrać niczego więcej niż tylko 1 punkt.
MŚ, gr. C: Pięciosetowy spektakl w Ergo Arenie - relacja z meczu Rosja - Bułgaria