Paweł Zatorski: Sędzia próbował nam się tłumaczyć, ale nie rozumieliśmy go

Reprezentacja Polski powtórzyła wynik z Ligi Światowej i pokonała podopiecznych Mauro Berruto w czterech setach. W spotkaniu nie zabrakło kontrowersji ze strony sędziów.

Dominika Pawlik
Reprezentacja Polski słabo rozpoczęła czwartkowe spotkanie. Zapowiadała się ciężka przeprawa z Italią, będąca naszym "być albo nie być" w turnieju. - Widać było, że był to ważny mecz i waga tego spotkania ciążyła na nas od początku. Włosi grali już praktycznie o honor i grało im się łatwiej - powiedział po meczu Paweł Zatorski.
- Myślę, że mecz z USA mógł być ciekawszy. W czwartek widać było tę nerwowość w naszych poczynaniach, przynajmniej w I secie. Później już trochę rzadziej wkradały się te błędy. W środę było według mnie lepsze widowisko, mimo że przegrane przez nas - ocenił libero. - To jest ważne, że pomimo momentami kiepskiej gry, wygraliśmy i to naprawdę dobrze smakuje - dodał.

Biało-czerwoni nie wyszli na parkiet podłamani środową porażką z Amerykanami, ale od razu o wyniku zapomnieli i skupiali się na kolejnym meczu. - Od początku tego I seta mobilizowaliśmy się mocno, ale to nie jest takie proste, żeby ta gra zażarła, jak Włosi odskakują na kilka punktów i grają sobie na luzie, a my musimy gonić. Kibice tego nie widzą, ale my zawsze w trudnych momentach staramy się mobilizować - zapewnił Zatorski.

Co pozwoliło na odrobienie strat i odwrócenie losów meczu? - Myślę, że zadecydował spokój i doświadczenie większości z chłopaków, to procentuje. Tutaj naprawdę niczym tego muru się nie przebije, tylko ze spokojem trzeba dobrze zacząć przyjmować i zagrywać, to jest klucz do zwycięstwa - wyjaśnił zawodnik. - To wszystko się wiąże z tym, że zaczęliśmy robić szkody zagrywką. Wczoraj było widać po Amerykanach, że przyjmowali sobie wszystko do siatki i wbijali piłki w nasze boisko jak chcieli. Bo kiedy ta piłka jest na pojedynczym bloku, naprawdę trudno jest ustawić się dobrze w obronie, a w czwartek już to lepiej funkcjonowało - dodał.
Zatorski doytchczas nie zagrał tylko w jednym meczu podczas MŚ 2014 Zatorski doytchczas nie zagrał tylko w jednym meczu podczas MŚ 2014
Negatywnymi bohaterami spotkania byli sędziowie, których decyzje bywały krzywdzące dla obu drużyn, przez co zarówno trener Stephane Antiga, jak i Mauro Berruto, zmuszeni byli do częstego korzystania z wideoweryfikacji. - Momentami byliśmy bardzo rozgrzani i niepotrzebnie dodatkowo dolewali oliwy do ognia. Sędzia próbował tłumaczyć się w przerwie, kiedy schodziliśmy po drugim secie, nikt z nas nie rozumiał jego tłumaczeń. Nie wiedzieliśmy, o co chodzi, ale dobrze, że skupiliśmy się na grze - wyjaśnił libero reprezentacji Polski.

Przed Polakami dzień przerwy, a następnie potyczka z reprezentacją Iranu- Tak naprawdę to będzie piąty mecz przy wyniku 2-2, który jest w tej chwili po tegorocznej Lidze Światowej. Niech się dzieje, co ma się dziać, my walczymy o zwycięstwo - zapewnił Zatorski.

Media o meczu Polska - Włochy: "Tradycyjna" Italia, Włosi tracili energię na protesty i wypadli z gry

Jak ocenisz pracę sędziów podczas meczu Polska - Włochy?