KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polska zorganizuje więcej imprez międzynarodowych oprócz Mistrzostw Europy 2017?

Prezes PZPS Mirosław Przedpełski uważa, że należy wykorzystać popularność siatkówki, organizując kolejne międzynarodowe imprezy w naszym kraju, ale przede wszystkim myśląc długofalowo.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Organizacja MŚ 2014 była kolejnym dużym przedsięwzięciem w naszym kraju po piłkarskim Euro 2012. Jednak w Polsce już wcześniej organizowano siatkarskie imprezy, począwszy od Mistrzostw Europy 2013 wspólnie z Danią, Final Six Ligi Światowej czy finały World Grand Prix.
PZPS postanowił iść za ciosem i wykorzystać zebrane doświadczenie. Polska w 2017 roku zorganizuje mistrzostwa Starego Kontynentu, ale szczegóły dotyczące tego, co w jakim mieście będzie rozgrywane, będą uzgadniane w przyszłym roku. Mirosław Przedpełski wyjaśnił, że ma powstać plan długofalowy, by móc w pełni wykorzystać potencjał wszystkich miast, które posiadają duże hale. - Przygotowujemy dłuższy program i w nim będą się znajdować nie tylko ME 2017, ale także finały Ligi Światowej. Chcemy to przedstawić długofalowo, ale rozmowy zaczniemy na początku przyszłego roku, niech samorządy się skonstruują po wyborach - powiedział prezes PZPS.

- Boom się podtrzymuje, kiedy są imprezy, a kiedy się w nich wygrywa, to wtedy jest bardzo dobrze. Plan powinien być przedłużony dużo wcześniej, a nasz jest taki, by mieć nawet ośmioletnie programy. Na razie mamy już potwierdzone ME 2017, ale myślimy również o organizacji ME 2019 kobiet i MŚ 2022 kobiet, ale także o finałach Ligi Światowej czy finałach Klubowych Mistrzostw Świata - zapewnił Przedpełski.

Prezes podzielił się także spostrzeżeniami i wrażeniami z ostatnich dni, bowiem przebywał na kongresie w Sardynii, gdzie zapadały ważne dla siatkówki decyzje. - Dużo ludzi podczas konresu występowało do nas, abyśmy zorganizowali mundial jeszcze raz. To, jak mistrzostwa odbiły się echem na świecie, to jest fantastyczne. Najbardziej mnie zaciekawiło, że ludzie mówią "my już nie damy rady zrobić tego tak jak wy" - podkreślił. - Rosjanie chcieli zorganizować w MŚ 2018, ale mają wtedy piłkarski mundial. Chcieli nas przebić, ale ostatecznie zrezygnowali, by w tym samym czasie byłoby im trudno zrobić dwie olbrzymie imprezy - dodał.

Światowe media koncentrowały się głównie na meczu otwarcia na Stadionie Narodowym, ale zagraniczni dziennikarze byli zachwyceni samą organizacją, ale także atmosferą w halach. Kibice przed telewizorami byli pod wrażeniem realizacji całej imprezy. Podczas kongresu do PZPS-u kierowano wiele pytań, bowiem inne kraje chcą się uczyć właśnie od Polski. - Wszyscy się zainteresowali pokazywaniem meczów w telewizji, sposobem w jaki my to robimy. W tym także Niemcy, co jest bardzo dobre z naszego punktu widzenia - wyjaśnił Przedpełski.

Czy Polska powinna zorganizować jedną z kolejnych edycji mistrzostw świata mężczyzn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (13)
 • Andrzej Turzyński Zgłoś komentarz
  "Wszyscy się zainteresowali pokazywaniem meczów w telewizji, sposobem w jaki my to robimy. W tym także Niemcy, co jest bardzo dobre z naszego punktu widzenia - wyjaśnił
  Czytaj całość
  Przedpełski." Najpierw niech udostępnią każdemu do obejrzenia, a później niech piszą, że "wszyscy się zainteresowali" :]
  • Godfather-Darth Vader Zgłoś komentarz
   tenisowe fachmany zmieniły zakładkę, bo u nich sezon ogórkowy.
   • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
    ME 2017 mężczyzn, oraz - w planach - finały LŚ, finały Klubowych MŚ, a także kobiece ME 2019 i MŚ 2022 - no, no, długofalowe zamierzenia prezesa PZPS brzmią mocarstwowo, opierają się
    Czytaj całość
    na wykorzystaniu czasu prosperity po udanych MŚ 2014; Byłaby to nieustająca promocja siatkówki w Polsce, a dla licznych u nas fanów siatkówki - pod warunkiem transmisji w TV publicznej (!!!) - byłby to miód w gębie :))) Jeśli r-k ekonomiczny będzie się zgadzał, to czemu nie?
    • ares87 Zgłoś komentarz
     Oby tak było. Jeszcze mi się marzy żeby PŚ wrócił do Polski i to na stałe :).
     • DNNN Zgłoś komentarz
      "Kibice przed telewizorami byli pod wrażeniem realizacji całej imprezy." Kibice przed czym...? :D
      • art87 Zgłoś komentarz
       Pięknie, jestem ZA, tylko ile to będzie kosztować i kto za to zapłaci?
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×