Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

MŚ w Starych Jabłonkach 2013: FIVB ogłosiła listę uczestników

Światowa Federacja podała listę par, które zobaczymy na mazurskich plażach podczas Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach. "Dzikie karty" otrzymały dwa polskie duety.

Dominika Baran
Dominika Baran

To świetna informacja dla polskich kibiców, bo dzięki "dzikim kartom" w Starych Jabłonkach będzie walczyło aż 7 polskich par, trzy kobiece i cztery męskie.

- Jest to ogromny skok jakościowy oraz ilościowy. Polska siatkówka plażowa pokonuje kolejne bariery. Liczba naszych par, które wystartują w mistrzostwach świata w Starych Jabłonkach najlepiej świadczy jak w ostatnich latach ta dyscyplina sportu rozwija się nad Wisłą - mówi szef pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski.

W poprzednich mistrzostwach rozgrywanych w Rzymie, Polskę reprezentowała zaledwie jedna para - Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Debiut wypadł niezwykle korzystnie, gdyż biało-czerwoni dotarli aż do ćwierćfinału. Aktualnie duet Fijałek/Prudel to najbardziej rozpoznawalna polska para na świecie i największa nadzieja na medal w Starych Jabłonkach.
Grzegorz Fijałek (z prawej) i Mariusz Prudel dotarli w MŚ 2011 do ćwierćfiału. Jak będzie w Starych Jabłonkach? (fot.FIVB) Grzegorz Fijałek (z prawej) i Mariusz Prudel dotarli w MŚ 2011 do ćwierćfiału. Jak będzie w Starych Jabłonkach? (fot.FIVB)
Fijałek i Prudel zostali rozstawieni w turnieju z numerem szóstym. Z "jedynką" zagrają Alison Cerutti i Emanuel Rego, a dwójkę i trójkę otrzymali Amerykanie – Philip Dalhausser/Sean Rosenthal  oraz Jacob Gibb/Casey Patterson. Ci ostatni to aktualnie liderzy rankingu FIVB.

Polskie pary na Mistrzostwa Świata w Starych Jabłonkach 1-7 lipca 2013:

Mężczyźni:
1. Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel
2. Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz
3. Piotr Kantor/Bartosz Łosiak
4. Jarosław Lech/Damian Wojtasik ("dzika karta")

Kobiety:
1. Monika Brzostek/Kinga Kołosińska
2. Renata Bekier/Agata Oleksy
3. Daria Paszek/Katarzyna Kociołek ("dzika karta")

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×