Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

WT Stare Jabłonki: Polacy zdominowali mecze

O ogromną niespodziankę pokusili się Maciej Kosiak i Maciej Rudol, pokonując Alisona i Bruno. Zwycięstwa odnieśli też m.in. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Aż pięć polskich par występuje w turnieju głównym podczas imprezy World Tour w Starych Jabłonkach. Michał Bryl i Kacper Kujawiak przebrnęli przez eliminacje, a cztery inne duety miały zapewniony udział w fazie grupowej.
Jako pierwsi na boisku zameldowali się Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy trafili do dość trudnej grupy z Niemcami i Brazylijczykami. Polacy po przegranej pierwszej partii, w dwóch kolejnych udowodnili swoją wyższość nad Marcio Araujo i Ricardo. Ogromną niespodziankę sprawili za to Maciej Rudol i Maciej Kosiak, pokonując Alisona i Bruno.

Bardzo wyrównany pojedynek stoczyli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, ale również sprawiając przy tym sensację. Polacy pokonali duet amerykański Jacob Gibb / Casey Patterson. mecz trwał dokładnie 60 minut. Przy głośnym dopingu publiczności walczyli także Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, a po drugiej stronie siatki stali Dmitrij Barsouk i Nikita Liamin. Rosjanie nie mieli jednak argumentów, by przeciwstawić się idealnie uzupełniającym się Polakom.

Nie powiodło się tylko Brylowi i Kujawiakowi, którzy mierzyli się z Seanem Rosenthalem i Philem Dalhausserem, przegrali dość łatwo w dwóch setach.

Wyniki reprezentantów Polski:

Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel (Polska, 1) - Dmitrij Barsouk / Nikita Liamin (Rosja, 32) 2:0 (21:17, 21:16)
Sean Rosenthal / Phil Dalhausser (USA, 2) - Michał Bryl / Kacper Kujawiak (Polska, 31) 2:0 (21:15, 21:10)
Alison Cerruti / Bruno Oscar Schmidt (Brazylia, 3) - Maciej Kosiak / Maciej Rudol (Polska, 30) 0:2 (14:21, 22:24)
Michał Kądzioła / Jakub Szałankiewicz (Polska, 13) - Marcio Araujo / Ricardo (Brazylia, 20) 2:1 (15:21, 21:18, 15:10)
Jacob Gibb / Casey Patterson (USA, 12) - Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polska, 21) 1:2 (22:20, 19:21, 21:23)

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×