Major Series w Gstaad: Polki awansowały do 1/16 finału!

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska wygrały swój ostatni pojedynek w fazie grupowej i z trzeciego miejsca zapewniły sobie awans do fazy play-off.

Szymon Łożyński
Po dwóch środowych porażkach Monika Brzostek i Kinga Kołosińska stały pod przysłowiową ścianą. Tylko zwycięstwo w ostatnim pojedynku grupowym zapewniało im awans do kolejnej fazy szwajcarskich zawodów. Rywalkami Polek był duet z Vanatu Miller Pata i Linline Matauatu. Przeciwniczki w środę także przegrały oba spotkania, ale w odróżnieniu od siatkarek znad Wisły wygrały dwa sety.
W czwartek rywalki nie były jednak już tak skuteczne. Ku uciesze polskich kibiców to przede wszystkim ich ulubienice zaprezentowały się ze znacznie lepszej strony. Polki dość gładko uporały się z rywalkami w dwóch setach, a mecz trwał 29 minut.grupa H: Kołosińska/Brzostek (Polska, 24) - Pata/Matauatu (Vanatu, 25) 2:0 (21:16, 21:15)

Miejsce Drużyna Punkty Z-P Sety
1 Bansley/Pavan 6 3-0 6:2
2 Zumkehr/Heidrich 5 2-1 5:3
3 Kołosińska/Brzostek 4 1-2 2:4
4 Pata/Matauatu 3 0-3 2:6

Siatkarki rywalizację wznowią w piątek, kiedy to poznamy półfinalistki turnieju w Gstaad.