Grand Slam: Monika Brzostek i Kinga Kołosińska z awansem

Najlepsza polska para po dwóch meczach zapewniła sobie wyjście z grupy. Pozostałe dwa duety nie zdołały odnieść jeszcze zwycięstwa na olsztyńskiej plaży.

Dominika Pawlik

Po dwóch kolejkach bilans polskich par wynosi 2-4. Po dwa spotkania przegrały Agata Trybuła i Martyna Kłoda oraz Maria Włoch i Aleksandra Stępień.

Pierwsza z par trafiła do grupy A, w której rywalizuje z bardzo trudnymi rywalkami. Zupełnie poza zasięgiem okazały się być Larissa Franca i Talita Antunes Da Rocha, nie dając najmniejszych szans Polkom. Młode zawodniczki starały się stawić opór utytułowanym przeciwniczkom, ale poza kilkoma efektownymi akcjami, znacznie ustępowały
Drugą porażkę poniosły Maria Clara Salgado Rufino oraz Carolina Solberg Salgado, przez co Trybuła i Kłoda wciąż mają szansę na awans. Brazylijki będą ich ostatnimi grupowymi rywalkami, a spotkanie zostało zaplanowane w samo południe na korcie centralnym.

Grupa A:

Larissa/Talita (Brazylia, 1) – Trybuła/Kłoda (Polska, 32) 2:0 (21:12, 21:12)

Miejsce Drużyna Punkty Z-P Sety
1. Ukołowa/Birłowa (Rosja) 4 2-0 4:1
2. Larissa/Talita (Brazylia) 4 2-0 4:1
3. Carol/Maria Clara (Brazylia) 2 0-2 2:4
4. Trybula/Kłoda (Polska) 2 0-2 0:4

Równie trudne zadanie czekało drugi z polskich duetów. Włoch i Stępień w pierwszym meczu poległy z Brazylijkami, a w kolejnej mierzyły się z ekipą z Chin Wang/Yue. Waleczne Polki, choć zupełnie niedoświadczone, stawiały opór przez 33 minuty, ale nie potrafiły sprostać wyzwaniu. Podobnie jak pierwsza polska para, wciąż mają szansę na awans, o ile poradzą sobie z Jen Kessy i Emily Day. Amerykanki po dwóch spotkaniach mają na koncie jeden wygrany set.

Grupa B:

Wang/Yue (Chiny, 15) – Włoch/Stępień (Polska, 31) 2:0 (21:15, 21:13)

1. Agatha/Barbara (Brazylia) 4 2-0 4:0
2. Wang/Yue (Chiny) 4 2-0 4:1
3. Kessy/Day (USA) 2 0-2 1:4
4. Włoch/Stępień (Polska) 2 0-2 0:4

Dobrą dyspozycję potwierdziły za to Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, wygrywając w 31 minut kolejne spotkanie. Anna Gallay i Georgina Klug nie miały większych szans z dobrze prezentującymi się Polkami. Nasze reprezentantki były lepsze w polu zagrywki, mocno skupione nie pozwalały przejąć inicjatywy przeciwniczkom i pewnie zwyciężyły. Biało-Czerwone tym samym zapewniły sobie bezpośredni awans do II rundy, bowiem nawet w przypadku porażki z Louise Bawden i Taliquą Clancy, ani Słowaczki, ani Argentynki ich nie wyprzedzą.

Grupa H:

Kołosińska/Brzostek (Polska, 8) – Gallay/Klug (Argentyna, 24) 2:0 (21:18, 21:10)

1. Kołosińska/Brzostek (Polska) 4 2-0 2:0
2. Gallay/Klug (Argentyna) 3 1-1 2:2
3. Dubovcova/Nestarcova (Słowacja) 3 1-1 2:3
4. Bawden/Clancy (Australia) 2 0-2 1:4