Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Xiamen Open: Amerykanie najlepsi w Chinach

Philip Dalhausser i Nicholas Lucena wygrali zawody w Xiamen. Dwa kolejne miejsca na podium przypadły w udziale parom z Europy. Polacy odpadli z rywalizacji w 1/8 i 1/4 finału.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński

Siatkarze ze Stanów Zjednoczonych nie zaznali w turnieju smaku porażki, wygrywając wszystkie siedem spotkań. W decydującym pojedynku o złoto Philip Dalhausser i Nicholas Lucena pokonali w dwóch partiach reprezentantów Niemiec Markusa Bockermanna i Larsa Fluggena. Mecz finałowy trwał zaledwie 37 minut.

Dalhausser/Lucena (USA, 2) - Bockermann/Fluggen (Niemcy, 7) 2:0 (21:16, 21:17)

Jeszcze krótsze było starcie o brązowy medal, które okazało się wewnętrzną sprawą łotewskich par. Po przeciwnych stronach siatki stanęli Martins Plavins / Haralds Regza oraz Aleksandrs Samoilovs / Janis Smedins. Ciekawostką jest fakt, że jeszcze kilka lat temu Janis Smedins i Martins Plavins występowali we wspólnym duecie. Już z innym partnerem Smedins wraz z Aleksandrem Samoilovsem okazali się lepsi od duetu Plavins / Regza. Dla zwycięzców to trzeci medal z rzędu po krążkach wywalczonych w Rio de Janeiro i Soczi.

[b] Samoilovs/Smedins (Łotwa, 1) - Plavins/Regza (Łotwa, 9) 0:2 (17:21, 13:21)[/b]

Po raz kolejny zawody rangi Open nie były w pełni udane dla reprezentantów Polski. Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy opadli z dalszej rywalizacji po ćwierćfinałowej porażce z Łotyszami Martinem Plavinsem i Haraldę Regzą. Z kolei Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz odpadli w 1/8 finału, a ich pogromcami zostali Kanadyjczycy Sam Pedlow / Grant O'Gorman.

W Chinach wysoką formę z ostatnich tygodni potwierdziły szwajcarskie duety siatkarek. Podobnie jak w Soczi na podium stanęły dwie pary z tego kraju. Najlepsze w rywalizacji pań okazały się Nadine Zumkehr i Joana Heidrich, które w finale pokonały argentyński duet Anna Gallay / Georgina Klug. Brązowy medal przypadł w udziale drugim reprezentantkom Szwajcarii Isabelle Forrer / Anouk Verge-Depre. Polki nie brały udziału w zawodach w Xiamen.

Zumkehr/Heidrich (Szwajcaria, 7) - Gallay/Klug (Argentyna, 9) 2:0 (21:18, 21:17)
Forrer/Verge-Depre (Szwajcaria, 3) - Holtwick/Semmler (Niemcy, 2) 2:0 (21:14, 24:22)
 

Najlepsze siatkarki i siatkarzy plażowych czeka w przyszłym tygodniu rywalizacja w finałowych zawodach World Touru 2015 w Fort Lauderdale. W turnieju kobiecym i męskim weźmie udział po dziesięć najlepszych par tego sezonu. Niestety wśród wyróżnionych zabraknie Biało-Czerwonych.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/fivb.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×